16. – 17. 11. 2019 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ, DRUŽSTVO B, TURNAJ ČP ČR V BÍLOVCI.

Místo Jabkancové pouti se družstvo starších žákyň B vypravilo na víkendový turnaj do Bílovce. V tomto městečku jsme odehráli před šesti týdny kvalifikaci, takže jsme přijeli do známého prostředí. Turnaj byl opět zorganizován velice dobře a vše se neslo ve velmi příjemné atmosféře. Naše družstvo reprezentovalo deset hráček, obsazeny jsme měli všechny posty, takže nemusíme experimentovat tak jako ve dvou posledních kolech krajského přeboru. Děvčata odehrála sedm kvalitních utkání se soupeřkami, které jsou výkonnostně lepší a nutí nás do delších výměn. Často se zápasy rozhodovaly až v koncovkách, kde našemu týmu chyběl potřebný klid k zakončení. Hráčky se bály vzít na sebe zodpovědnost, dávaly si na hřišti přednost nebo vymýšlely zbytečně složité kombinace. S ohledem na věk družstva je to asi normální.:-) Pozitivem bylo, že se holky vůbec dokázaly do koncovek dostat. Věříme, že se brzy vyhraných koncovek dočkáme.:-) Celkově byla s předvedenou hrou velká spokojenost. Zápasy v této soutěži jsou pro nás k nezaplacení. Postupně se usazuje hra na jednu nahrávačku, blokařky přidávají úspěšné bloky a smečařky se nebojí tvrdě zaútočit. Začínají se na naší straně objevovat i esa z vrchního podání. Pokud jde o výsledky: ČT – Svitavy B (0:2), VK UP Olomouc (1:2), Zlín (0:2), Bílovec (0:2), Vyškov (0:2), Rychnov nad Kněžnou (0:2) a Jičín (0:2). Další kolo odehrajeme v polovině ledna 2020.

tr. H.Dvořáková, R.Benešová

St. žáci a žačky