15.-16. 11. 2014 STŽKY H.KRÁLOVÉ ČP 2. KOLO

Volejbalový oddíl SK Geodézie Česká Třebováse účastnil,

ČESKÉHO  POHÁRU St. žákyň, 2.kolo Hradec Králové, Moravská skupina.

V termínu 55. – 16. 11. 2014

Dne 15. - 16. října  2014,  pořádal volejbalový oddíl Slavia Hradec Králové  2. kolo Českého poháru starších žákyň.  Hrály zde skupiny, „B“ o 9. – 16. místo a skupina „C“ o 17. – 24. místo  a ještě jedna česká skupina Českého poháru. Druhé kolo turnajů je rozřazovací, kde se dle jednotlivých bodů již odehraných dvou kol Českého poháru vyčlení 12 nejlepších družstev z České a Moravské skupiny.  Celkem 24 nejlepších družstev z ČR, budou hrát o vítěze Českého poháru a možnosti postoupit na Mistrovství ČR.                                                                                                     Mistrovství ČR žactva (se koná v dubnu a květnu 2015) :

Do první části Mistrovství ČR žactva postupují družstva starších žákyň

na 5. až 8. místě celkového pořadí soutěží starších žákyň. Tato družstva mají

právo  uspořádat skupinu první části Mistrovství ČR žactva pokud o to požádají.

Do druhé části Mistrovství ČR žactva postupují družstva starších žákyň

na 1. až 4. místě celkového pořadí soutěží starších žákyň.

Systém turnaje:           -  osm družstev, systémem každý s každým

sobota 15.11.2014

SK GEODÉZIE Česká Třebová – TJ Frenštát pod Radhoštěm    2 : 0  25:19, 25:13

Zápas je od začátku vyrovnaný, ale postupem času ztrácíme strach, omezujeme chyby a s přehledem vyhráváme 2:0. Soupeř má jednu zvláštnost, jak míč zvednou na útok, tak slušně smečují, ale musí ho přihrát a to je problém.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – VSC Zlín                         2 : 0  25:15, 25:19

Začínáme soustředěně a zápas od začátku máme jednoznačně pod kontrolou. Vyhráváme  2:0

SK GEODÉZIE Česká Třebová – Baník Vamberk                   2 : 0  25:23, 25:23

Tento zápas, byl pro naše dívky rozhodující,  protože Vamberk (společenství Rychnov n/K, Vamberk) byl brán jako jedno z družstev aspirující na postup do první osmičky.  Od začátku setu to je obrovská bitva o každý míč. V průběhu celého setu prohráváme o jeden, či dva míče, ale za stavu 20 soupeře dohráváme,  a v koncovce setu porážíme 25:23. Druhý set je naprosto stejný, pěkný  bojovný volejbal(hrozně urputný) v koncovce setu opět soupeře přehráváme. Vyhráváme tento důležitý zápas 2:0.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – Sokol Frýdek Místek            2 : 0  25:17, 25:15

Hrajeme dobře a soupeře jednoznačně přehráváme 2:0.                                             Rozehrané to máme dobře (12 bodů), ale dobře hraje HK (11 bodů) a Polička (9 bodů, lehké dva zápasy). Na noc odjíždíme domů.

neděle 26.10.2014

SK GEODÉZIE Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové       2 : 0  25:18, 25:18

Před zápasem se dívky hecují a velice zodpovědně připravují na tento pro obě družstva velice důležitý zápas. Vlastní zápas je zcela vyrovnaný,  bojuje se o každý míč. Do půlky setů vyrovnaný, ale v koncovce jsme jednoznačně důraznější. Koncovku prvního setu zvládáme velice dobře a set vyhráváme. Druhý set je opět veliká bitva o každý míč. Stav je vyrovnaný,  15:15, ale od tohoto stavu jsme opět důraznější na servisu a útoku. Koncovku setu s přehledem vyhráváme 25:18.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – Sokol Pardubice                   2 : 1  25:17, 22:25, 16:14

Stále stejná písnička, před zápasem v šatně dívky upozorňuji, že se nesmí „nacpat“, protože za několik minut hrají s Pardubicemi, které ač jsou poslední, mohou našim podceněním soupeře, našemu cíli, vyhrát tento turnaj velice ublížit!! Že, to bude pro ně dnes, nejtěžší zápas!!!Bohužel, opět mám pravdu !! Dívky mají hlad, asi ráno nepojedly a tak se „napráskají“. Co se dělo na hřišti, byl děs !!  Soupeř vede dosti vysokým bodovým rozdílem, který se daří v půlce setu zlikvidovat a set vyhrát. Při změně stran upozorňuji dívky, že nehrají, že se pouze potulují na hřišti, že jsou mimo dění na hřišti a zralé poprvé prohrát.  Průběh druhého setu naprosto hrozný, horší prvního. Soupeře si svoji mizernou hrou tak nastartují, že se přestává bát a útočí. Bránit nemá co, protože míč nezvedneme a jediný míč nezaútočíme, ale míče přehráváme.  Rozhodující set je opět stejný, protože se pereme samyseseboua do toho ještě abychom někoho poráželi. Prohráváme 13:14. Soupeř je jediný míč od vítězství. Českotřebovským dívkám se daří složit následující míč, stav vyrovnávají a koncovku setu se štěstím vyhrávají.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – Spartak Polička                    2 : 1  24:25, 25:22, 15:3

Poslední zápas druhého kola ČP. Hrajeme s Poličkou, která má prohraný jediný zápas s družstvem HK. Takže, když nás porazí  0:2 vyhraje tento turnaj a bude postupovat mezi 24 nejlepších družstev. V každém, jiném případě nepostupuje.  První set je vyrovnaný, ale povinnost českotřebovských dívek vyhrát jediný set, je docela svazuje. Prohrávají 24:26. Děláme chyby           i v druhém setu. Problém je v špatné přihrávce, kdy musíme pouze přehrávat míče a soupeř smečí boduje.  V koncovce druhého setu se již chytáme a koncovku vyhráváme. Vyhraný set nás uvolnil       a třetí set vyhráváme s 3 body.  Vyhráváme druhé kolo Českého poháru druhé osmičky bez jediné porážky,  pouze s dvěma prohranými sety a postupujeme mezi nejlepších 24 družstev České republiky.

Pod vedením  R. Hanzelky hrála a střídala:  kapitánka Klimková Linda, Veselá Anna, Pešková Tereza, Voleská  Kristýna, Foldynová Natálie, Bečičková  Michaela, Nerudová Monika.

Zapsal: Rostislav Hanzelka