6. 10. 2019 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ-BÉČKO STARŠÍCH ŽÁKYŇ - V PRVNÍM KOLE TŘI VÝHRY A JEDNA PROHRA.

V neděli 6.10.2019 se uskutečnilo první kolo Přeboru Pardubického kraje starších žákyň. Soutěž je určena pro hráčky nar. 1.1.2005 a mladší. Naše družstvo je sice stejně jako Český pohár převážně postaveno na mladších žákyních, ale prioritou je pro nás nalezení herního prostoru zejména pro naše ´postaršené ´starší žákyně. Před čtrnácti dny se odehrála kvalifikace v Chocni, kde naše B družstvo odehrálo tři pěkné zápasy s domácím týmem, Pardubicemi a Vysokým Mýtem. Žádnou výhru jsme si sice neodvezly, ale spokojenost s předvedenou hrou byla velká. Lepší soupeř nás dotlačil do delších výměn a o to nám jde v této soutěži nejvíc. Výsledky z kvalifikace nás poslaly do třetí výkonnostní skupiny.

Třetí skupinu dnes pořádalo družstvo z Litomyšle a účastnilo se jí pět týmů. Musíme pochválit perfektní systém rozlosování, kde nebylo skoro žádné čekání. K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Svitavám B. Soupeřky působily vyhranějším dojmem než my a po zásluze vyhrály 2:0. Druhým soupeřem byla Litomyšl. Zpočátku to byla přetahovaná o každý míč, ale holky se do toho opřely a vyhrály 2:0. Následovala bitva mezi Svitavami A a Poličkou, kterou Svitavačky vyhrály v tie-breaku. Poté jsme proti Poličce B nastoupily my. První set ztrácíme po zbytečných chybách. Jsme schopné ale zápas dotáhnout do tie-breaku a vyhrát 2:1. Na závěr nás čekaly Svitavy C. Oba sety jsou zpočátku vyrovnané. Podařily se nám ale prostřední části setů a i tento zápas skončil pro nás 2:0. Nevíme přesně systém postupu do lepší skupiny, ale prý by to mělo stačit.:-) Za celý víkend patří celému družstvu velká pochvala, a to zejména bojovnost na hřišti. (rb)

tr. H.Dvořáková, R.Benešová

St. žáci a žačky