Volejbalový oddíl TJ Sokol Česká Třebová,         družstvo starších žákyň, se zúčastnilo,

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE VOLEJBALU STARŠÍCH ŽÁKYŇ v Přerově, termínu 24. - 26. 5.2019.

V pátek 24. 5. 2019 odjíždíme ranním rychlíkem do Přerova, kde místní Volejbalový klub, pořádá MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY starších žákyň pro sezónu 2018/19. Účastníci tohoto turnaje, museli projít několika síty. První bylo vyhrát Krajský přebor starších žákyň, dále projít kvalifikacemi, kterých se účastnila právě družstva Krajských vítězů z celé republiky. Českotřebovské dívky hrály v Kralupech, kde se podařilo postoupit  třetím místem z  8. zúčastněných družstev.

Turnaje se účastnilo 16 kvalifikovaných družstev: TJ  Slávia Uherské Hradiště, BVC Chodov, TJ Baník Příbram, PVK Olymp Praha, TJ VK Dukla Liberec, VK Královo Pole Brno, TJ Sokol Česká Třebová, TJ Ostrava,  VK Prostějov, Lokomotiva Plzeň, Sokol Frýdek Místek, TJ Kralupy, Studio Sport Praha, SK Hlincovka (Č. Budějovice), VK Sever Žatec, TJ Slavia Hradec Králové.

Systém turnaje:

- ve 4 čtyřech základních skupinách, systémem každý s každým, vzájemné zápasy se započítávají

- dále 2. semifinálové skupiny po šesti družstvech, kam postoupí první  tři týmy ze základních skupin. Čtvrtá družstva ze skupin hrají o 13 až 16 místo v pořadí

- O celkové pořadí, tři skupiny po 4 družstvech systémem play off na jedno utkání

Základní skupina C. pátek 24. 5. 2019 v 14 hodin.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ VK Dukla Liberec         0 : 2  11 : 25, 9  :25          První zápas v turnaji, nezvládáme psychicky. Soupeř je nad naše síly. Snažíme se střídat, ale nic nepomáhá. Prohráváme 0:2.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Ostrava                   2 : 0  25 : 21, 25 : 17                Proti družstvu Ostravy, „se podává již jiný šálek kávy“. První set z naši strany, docela dobrý, ale je tam stále velké množství chyb. Ještě, že jich soupeř „solil víc“.  Druhý set je již lepe zahraný, omezili jsme chyby a výsledek se dostavil. Vyhráváme 2:0.

Základní skupina C. sobota 26. 5. 2019 v 8,30 hodin.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Slavia Hr. Králové         0 : 2   16 : 25, 10 : 25

Je sobota a turnaj pokračoval posledním zápasem ve skupině. Hrajeme s Hradcem Králové. Nemám rád první ranní zápasy, „protože nevíte, s jakou náladou se dívky probudí“.  A již při rozcvičení vidím zamračené tváře, nemluvící a nehecující se dívky. Také že, „ANO“, bude problém.  Uprostřed prvního setu vedeme, ale děláme zcela zbytečné chyby, které dostávají soupeře da sedla a již je z něho v průběhu celého zápasu nemá kdo shodit“. Nemluvíme, nebojujeme, svěsíme hlavy         a necháváme „soupeře nás jednoznačně přejet“. Snažíte se i střídat, ale střídající hráčky nepomáhají. Prohráváme po zásluze 0:2.

Díky vyhranému zápasu s Ostravou, končíme ve skupině na třetím místě, takže jsme mezi 12 nejlepšími družstvy MČR. Hrajeme čtvrtfinálovou skupinu, kde máme Chodov, Studio Sport Praha ( studio Sport je oddíl komentátora Jiřího Baumruka), Frýdek Místek. Je tam ještě  Liberec a Hradec, výsledky s těmito družstvy ze základních skupin se započítávají.

Čtvrtfinálová skupina“E“.

TJ Sokol Česká Třebová –  BVC Chodov                     0 : 2  21 : 25, 13 : 25

Hrajeme s družstvem Chodova, které patří mezi kandidáty na titul. Družstvo, které je malé vzrůstem, ale hrají velice rychlou hru, kterou družstva nestíhají bránit. První set je od českotřebovských dívek zahrán dobře. V poli „makáme“, a daří se i na útoku. První set prohráváme, „ale s hlavou nahoře“. Problém je, že naše dívky nezvládnou v takovém fyzickém nasazení odehrát celý zápas. Na to nemáme hráčky. Když si uvědomíte, že nejvíce míčů musí odehrát 2-3 hráčky a potom záleží, pomohou li bodovat, či podržet v poli míč ostatní hráčky. Chyby, to je na této úrovni zásadní záležitost. Druhý set již nezvládáme a prohráváme 13:25. Prohráváme 0:2

TJ Sokol Česká Třebová – Sokol Frýdek Místek            0 : 2  20 : 25, 19 : 25

Další zápas čtvrtfinálové skupiny. Frýdek začal docela špatně, ale stále se zápas od zápasu lepší. Zápas je od začátku vyrovnaný, kde nerozhodují rozdílové hráčky, tam to je nastejno, ale rozhodují další hráčky na hřišti, no a tam prohráváme. Prohráváme 0:2.

TJ Sokol Česká Třebová – Studio Sport Praha             2 : 0  25 : 23, 26 : 24

Další těžký zápas čtvrtfinálové skupiny. S družstvem Studio Sport, dívky hrály v Kralupech kvalifikaci a docela nás „přejelo“. Kdyby tam Studio nestřídalo, dalo by nám snadno 0:2.               Zde to byl zcela jiný zápas. Českotřebovským dívkám se daří. Důležité je, že se daří přihrávat, udržet míč v poli a slušně útočit. Soupeř se snaží, „ale tahá za kratší konec“. Dívky mi připadají, smělejší, jistější, a co je důležité „jdou do toho naplno“. Ve druhém setu se zranila Eliška Ropková z Dolního, Újezdu, takže se muselo střídat. Většinou taková záležitost rozhodí družstvo, ale zde né. Naopak, holky jedou.  Vyhráváme v koncovkách obou setů, celkem 2:0.

Neděle 26. 5. 2019 v 8,30 hodin. Hrajeme PLAY OFF o 11. – 12. místo.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Baník Příbram                 2 : 0  25 : 13, 25 : 21

Zde jsem překvapen, jak dívky zvládly ranní vstávání (protože jsme odcházeli z ubytování v 6,50 hodin na snídani a již zbalené. Hrajeme první zápas s Příbramí, která ve své skupině nehrála špatně.

Od začátku zápasu hrají českotřebovské dívky skvěle. První set soupeře doslova přejely, set 25:13, tomu plně odpovídá.  Druhý set byl již horší, ale to je uvolnění po prvním, tak skvěle zahraném setu. Zde nechci holky nějak omlouvat, ale v tom zatížení, se podvědomě šetří na další zápasy. S přehledem vyhráváme i druhý set. Vyhráváme 2:0.

Hrajeme PLAY OFF o 9. – 10. místo na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY.

TJ Sokol Česká Třebová – PVK Olymp Praha         2 : 1  25 : 15, 13 : 25, 15 : 13

Poslední náš zápas na tomto mistrovství a zrovna s Olympem Praha. Jsem velice překvapen, jak zodpovědně se dívky připravily na tento poslední zápas. Od začátku prvního setu, nedávají dívkám   z Olympu vůbec žádnou šanci. Jednoznačně soupeře přehrávají 25:15. Paráda!! Při změně stran, dívky nabádám k zodpovědnému přístupu v začátku 2. setu, ale stává se pravý opak, na co sáhnou, je špatné. Již vidím, že tento set nezvládnou, tak na hřiště pouštím lavičku, aby si základ odpočal. Do rozhodujícího setu, je stavím zpět. Soupeř otáči strany a vede o 2. míče. Českotřebovská děvčata stahují bodový náskok Olympu a přidávají další body. Vedeme o dva body a stačí ztrátovat, tedy vždy otáčet stranu - bod. V koncovce tohoto rozhodujícího setu děláme vlastní zbytečné chyby, kdy soupeř přehrává míč zadarmo a nikdo ho nejde zvednout přihrát. Štěstí si nás našlo a pomáhá nám vyhrát rozhodující set 15:13. Vyhráváme celý zápas 2:1.

Končíme na 9. místě, MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY kategorii, starších žákyň 2018/19. Děkuji dívkám za perfektní propagaci města Česká Třebová a oddílu TJ Sokol Česká Třebová.

Pod vedením R. Hanzelky a J. Fišara hrála a střídala:  kapitánka, Blažková Lucie, Vernerová Kristýna, Dušková Adéla, Hyláková Nikola, Kaplanová Anna, Pešková Eliška, Ropková Eliška, Horáková Sára, Jebousková Pavlína, Neumannová Lucie a Klimentová Martina.