22. 3. 2015 STŽKY SVITAVY KP PCE KRAJE

Krajský  přebor  Pardubického  kraje,

starší žákyně 22.3.2015 Svitavy.

Dostáváme medaile za 2. místo v Krajském přeboru Pardubického kraje !!!

Odjíždíme do Svitav, odehrát poslední kolo Krajského přeboru starších žákyň.  V přeboru, jsme po  předchozím  kole na 2. místě a umístění již nemůžeme zlepšit, ani zhoršit. Spolu s družstvem Svitav, postupujeme na Mistrovství ČR starších žákyň 2014/15.

Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Sokol Dolní Újezd       3:1   25:19, 25:14, 23:25, 26:24

První zápas hrajeme s družstvem Dolního Újezdu, který postoupil ze skupiny B. První set, vyhráváme celkem v pohodě, ale v koncovce prvního setu nahrávačka Linda Klimková, dopadla na nohu smečující soupeřky, která přešlápla, a s bolestí dohrává poslední míče.  Spoluhráčka ji odnáší k chlazení kotníku vodou. Nahrávat musí začít druhá nahrávačka, Natálie Foldynová, která zatím hrála na postu,“U“.  Po odehrání  několika  míčů, odkulhala ze hřiště blokařka Tereza Pešková, „že ji při nějakém vytočení kolena, v koleni  přeskočilo         a nemůže propnut nohu“. Na hřiště šla místo ní Gábina Kvapilová.  I v této improvizované sestavě, vyhráváme druhý set. Vyhráváme, protože děláme minimální množství chyb, dívkám se daří na servisu a soupeř dělá vlastní chyby. Třetí set byl pravý opak. Děláme vlastní chyby, kazíme a hrajeme nekvalitní servis. Ač se daří vyrovnat v koncovce setu bodový náskok soupeře, poslední dva míče setu kazí českotřebovská děvčata na servisu a přihrávce. Čtvrtý set je do stavu 20:20 vyrovnaný, potom vystřídá Gábinu Kvapilovou Tereza Pešková, kterou bolest v koleni pustila na hřiště. Set vyhráváme  a porážíme Dolní Újezd 3:1.

Sokol Geodézie Česká Třebová - TJ Svitavy            1:3 22:25, 25:14, 13:25, 25:27

Po předchozím zranění hráček základní řady Klimkové a Peškové, je jasné, že dnešní a již poslední zápas Krajského přeboru starších žákyň sezóny 2014-15, nebude mít tu správnou úroveň a náboj.  Navíc, jednomu i druhému   družstvu  o nic nejde, takže se střídá. Soupeř může a my musíme.  První set prohráváme, druhý vyhráváme. Na hřišti hraje Gábina Kvapilová, Terezu  Peškovou  pouštíme na hřiště, je li to nezbytně nutné. Třetí set hrajeme  bez         T. Peškové a prohráváme ho. Čtvrtý set je opět vyrovnaný, ale prohráváme koncovku setu 25:27, ač máme o míč více.                                                                                                                                    Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                             Klimková Linda, Veselá Anna, Pešková Tereza, Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Bečičková Michaela, Nerudová Monika, Kvapilová Gábina, Foldynová.

TJ Svitavy                 - Dolní Újezd    3:2         25:20, 22:25, 25:20, 15:25, 15:10