3. 11. 2013 STŽKY SVČR Č. TŘEBOVÁ

Volejbalový  oddíl   SK Geodézie Česká  Třebová pořádal,

Volejbalový turnaj starších žákyň

„Stříbrná vločka České republiky“

Dne 2-3. listopadu 2013 pořádal volejbalový oddíl SK Geodézie Česká Třebová,  1. kolo volejbalového turnaje starších žákyň „Stříbrná vločka České republiky. Turnaje se účastnilo 12 družstev rozdělených do tří základních skupin, kde hrál každý s každým. Následovala semifinálová skupina, kde se jednotlivá družstva dle výkonnosti rozdělila do skupin hrajících o pořadí.                                                                           Organizátorem této dlouhodobé soutěže je oddíl SK Geodézie Česká Třebová. Soutěž SVČR bude mít 4. kola. Druhé kolo má být v termínu 14. - 15. 12. 2013, ale zatím se nenašel pořadatel, takže to vypadá, že se stane  Česká Třebová opět pořadatelem i druhého kola.

Základní skupina A.

SK Geodézie Česká Třebová – SK Třebín (České Budějovice)  2 : 0  25:16, 25:17

Turnaj  začínáme  s nervozitou, jsme plné očekávání, jak se bude dařit. Od začátku zápasu se nevyvarujeme zbytečným chybám, ale postupem času se naše hra uklidňuje a bez větších problémů vítězíme.

SK Geodézie Česká Třebová – PVK Olymp Praha C       2 : 0  25:20, 25:9

Děvčata z Olympu, jsou  slušně technicky  vybavená a dobře zvládají organizaci hry.  Naše dívky hrají dobře, bojují o míče a potom je z útoku úspěšně „skládají“. Druhý set, byl od českotřebovských dívek zahrán parádně, „soupeř uhrál pouze 9 míčů“.

SK Geodézie Česká Třebová – Kralupy n.Vltavou B    2 : 0  25:15, 25:15

Hrajeme v pohodě, soupeř nedostává žádnou šanci.  Na hřiště pouštíme dívky z lavičky.

Semifinále D                                                                                                               SK Geodézie Česká Třebová – Slovácká Slavia Uherské Hradiště 2 : 0  25:19, 25:16

Zápas začínáme dobře, vedeme velkým bodovým náskokem. Bohužel uprostřed prvního setu se nám  zranila  Anička Veselá (dnes víme, že má přetrhané vazy v kotníku, které ji budou ve středu přišívat), takže jsme museli „přesunout základ družstva“. Chvíli trvá, nežli si dívky zvyknou na nové posty, ale i to zvládají. I přes chyby, které děvčata  produkují s přehledem vyhrávají oba sety. Postupujeme  do  skupiny o 1.- 3.  místo.

Skupina o 1. – 3. místo.

SK Geodézie Česká Třebová – Volejbal Tábor                       2 : 0  25:10, 25:12

Zápas začínáme skvěle, dívky jsou soustředěné a připravené odevzdat parádní výkon. Již dle jednotlivých setu, je vidět snadné vítězství našich dívek.

SKŠ ZŠ Mikulova Praha – Volejbal Tábor                            2 : 0  25:6, 25:19

Dívky z Mikulova jsou vysoké a velice vyhrané. První set zcela ostudně povolí soupeři pouze                     6. bodů. Druhý set vyhrávají 25:19.

SK Geodézie Česká Třebová – SKŠ ZŠ Mikulova Praha             2 : 0  21:25, 16:25

Soupeř hraje dobře, má výborný servis, tvrdý útok středem a dobré bloky.  První set je z obou stran  hřiště  „obrovská  volejbalová bitva“, kterou si nakonec v koncovce setu za stavu 20:21 pro soupeře,  prohrávají  českotřebovská děvčata sama. Chyby, jako pokažený servis, vyhozený útok, špatně přihrané  podání,  dostává dívky do “pocitu zklamání“. Tento pocit, je  provází  po celý druhý set, kdy dívky již nejsou schopné se zvednout z herního útlumu a set prohrávají 16:25. Soupeř byl v neděli nad síly našich dívek, doufáme, že se v následujících kolech SVČR ještě setkáme a porážku jim  oplatíme. Je pravda, že v družstvu Mikulova jsou mimo dvou dívek, všechny dívky o rok starší, takže zkušenější a vyhranější, ale to není naše výmluva, to je skutečnost.

Pořadí v turnaji Stříbrná vločka České republiky 1. kolo Česká Třebová.

SKŠ ZŠ Mikulova Praha SK Geodézie Česká Třebová Volejbal Tábor PVK Olymp Praha C TJ Kralupy nad Vltavou A Slovácká Slavia Uherské Hradiště Dansport  Praha TJ Kralupy nad Vltavou B Spartak Polička SK Třebín  (České Budějovice) TJ Slovan Moravská Třebová Baník Most

Tereza Pešková byla vyhlášená v nejlepší šestce hráček turnaje SVČR.

Pod vedením  R. Hanzelky hrála a střídala:  Veselá Anna, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Šplíchalová Veronika,  Voleská Kristýna, Foldynová Natálie, Klimková Linda, Václavková Hana, Vašinová Dominika

Zapsal: Rostislav Hanzelka