28.-29. 9. 2013 ČP STŽKY-Bílovec

Kvalifikace volejbalistek do Českého poháru starších žákyň-Bílovec.

Kvalifikační turnaj do ČP starších žákyň se konal ve dnech 28.-29.9. 2013 ve městě Bílovec.

Turnaje se zúčastnilo 21 družstev rozdělených do čtyř skupin. Hráčky Sokola Geodézie Č. Třebová měly ve skupině KCM Vysočina, Nový Jičín, VK Lanškroun a družstvo SK Kometa B.

Nečekaly je žádné lehké zápasy, ale úkolem bylo postoupit. Bohužel už první sobotní zápas proti KCM Vysočina nasvědčoval tomu, že úkol to bude nelehký, obzvlášť v případě, že děvčata nenechají na hřišti vše, čeho jsou schopné. Našimi mnohočetnými chybami, hlavně na podání a útoku, prohráváme stavem 2:0.

Družstvo Nového Jičína, bylo určitě ještě lepším soupeřem než Vysočina. Dobře útočilo a bojovalo v poli o každý balon. Na to byla naše houževnatost a dravost po vítězství, podpořena opět spousty zkažených servisů, až příliš malá. Výsledek tedy stejný jako v první zápase 2:0 pro soupeře.

Poslední sobotním duelem  byl zápas proti družstvu SK Kometa B, která zatím stejně jako  třebovačky neurvala ani jediný set. Družstvo bylo tvořeno mladšími žačkami, které si k šestkovému volejbalu teprve hledají cestu a tak soupeře lehce porážíme 2:0.

Nedělní ráno pro nás začínalo brzkou snídaní a utkáním proti rivalkám z nedalekého Lanškrouna. Bojovalo se o třetí místo ve skupině, tedy o již zajištěný postup do ČP. Opět nás ničila spousta zkažených podání a poněkud mdlý výkon. Lanškrounské hráčky na tom sice nebyly o moc lépe, ale důsledností na síti nás porazily 2:0 na sety. To pro nás znamenalo poslední utkání proti Frýdku-Místku, které bylo bojem o bytí a nebytí. Třebovská děvčata sice předvedla svůj nejlepší výkon z celého víkendu, bojovala o každý míč, plnila pokyny a lavička byla taktéž ve velké formě – fandila a povzbuzovala, ale i to bylo v zápase plném nervů a pěkných výměn bohužel málo a děvčata po prohraném zápase 2:0 odjela domů s nepořízenou.

Hrály: Veselá, Bělková, Klimková, Foldýnová, Pešková, Šplíchalová, Landová, Vašinová, Voleská, Hrišková, Sýkorová, Václavková.

Trenéři: Janďourková, Bělková

St. žáci a žačky