5. 9. 2020, VOLEJBAL ST.ŽÁKYNĚ. Z NÁCHODA VEZEME 2. A 8. MÍSTO.

Posledním přípravným turnajem před sezónou byl pro starší žákyně dne 5.9.2020 turnaj O pohár starosty Náchoda. Do turnaje nám pořadatel vzal dvě družstva, za což jsme byli rádi, protože všechny holky si tak mohly odehrát plných pět zápasů bez možnosti střídání.

Družstvo ČT ,,B“ v základní skupině nastoupilo proti Rtyni v Podkrkonoší. Prohráváme jasně 0:2, protože nedokážeme přijmout soupeřovo podání. V druhém zápase proti Dvoru Králové nad Labem se už dostáváme do meziher a zápas vyhráváme 2:0. První set třetího zápasu proti Chlumci nad Cidlinou prohráváme až v koncovce 23:25, ve druhém setu celou dobu vedeme o 8 bodů, ale koncovku opět prohráváme – 0:2, ale pěkná hra z naší strany. V posledním zápase ve skupině nastupujeme proti Poličce A. V prvním setu dlouho vedeme, ale zas to nedotáhneme do konce, ve druhém setu soupeře také trápíme, ale opět prohra 0:2. Předvedená hra byla slušná. V zápase o umístění nás čeká další Polička, tentokrát B. Tady už nějak nemáme sílu a v turnaji končíme na 8.místě z 10. Družstvo výborně řídila nahrávačka Eliška, na liberu předvedla pěkné zákroky Denča a Julča dala své první vrchní podání v zápase. Celkově družstvo splnilo vše, co se od něj očekávalo.😊

Družstvo ČT ,,A“ vstoupilo do turnaje zápasem proti Slavii Hradec Králové. V první setu soupeře přehráváme, druhý set si holky vykazí samy, takže 1:1. Druhý zápas proti Třebechovicím pod Orebem jednoznačně vyhráváme 2:0. V třetím zápase proti Náchodu nás podrželo podání a zápas rovněž vyhráváme 2:0, ale byl to boj. V posledním zápase nastupujeme proti Poličce B, první set vyhráváme, ve druhém setu prohráváme už 3:11, celou dobu dotahujeme, ale v koncovce to dáme – výhra 2:0. Čeká nás finálový zápas proti Rtyni v Podkrkonoší. Do zápasu vstupujeme dobře, v první setu dlouho vedeme o 2 až 3 body, ale v uprostřed setu uděláme pár chyb a set ztrácíme v koncovce 22:25. Ve druhém setu se přidal déšť, setmělo se a blížila se bouřka. Zajímavá atmosféra.:-) Soupeřky ve druhém setu celou dobu vedly. Set se bohužel kvůli silnému lijáku nedohrál a zápas byl předčasně ukončen. Celý turnaj holky hrály dobře, ale tento finálový zápas byl jejich nejlepší. Zaslouženě si tak odvážejí z turnaje 2.místo.

Celkové pořadí turnaje: 1. Rtyně v Podkrkonoší. 2. Česká Třebová ,,A“, 3. Náchod, 4. Polička ,,A“, 5. Slavia Hradec Králové…8. Česká Třebová ,,B“….10.Třebechovice pod Orebem.