5. 4. 2014 STŽKY Č.TŘEBOVÁ ŽUPNÍ PŘEBOR

Volejbalový  oddíl   SK GEODÉZIE Česká Třebová, starší žákyně

Volejbalový turnaj starších žákyň,

„ PŘEBOR ŽUPY PIPPICHOVY “.

Dne 5. dubna 2014 pořádal volejbalový oddíl SK GEODÉZIE Česká Třebová, volejbalový turnaj starších žákyň „o přeborníka župy Pippichovy“. Turnaje se účastnilo 8 družstev, rozdělených do dvou skupin.  Hrálo se, každý s každým, na dva vítězné sety, dále semifinálové skupiny a zápasy o umístění v turnaji. Každý účastník turnaje odehrál 5 zápasů. Turnaje se účastnila družstva:                                                                               1. SK GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ, 2. KRS UNIČOV, 3. TJ SPARTAK POLIČKA,  4.  TJ  SVITAVY,  5.  VK  CHOCEŇ,       6. TJ SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ,  7. PVK OLYMP PRAHA, 8. SK GEODÉZIE DOLNÍ ÚJEZD

Základní skupina A.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – Moravská Třebová               2 : 0  25:8, 25:10

Bez problémů vyhráváme snadno 2:0.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – TJ Svitavy                      2 : 0  25:19, 25:23

Od začátku prvního setu jsme lepší a zkušeně, bez nějakého stresu, vyhráváme první set.  Ve druhém setu, již nejsme tak soustředěné na hru jako v prvním setu, ale daří úspěšně zvládnout koncovku druhého setu. Herně to byl výborný zápas. Vítězíme 2:0

SK GEODÉZIE Česká Třebová – KRS Uničov                      2 : 0  25:19, 25:15

Opět jedno z výkonnostně  slabších družstev na tomto turnaji. Vítězíme 2 : 0 a postupujeme do semifinále, kde hrajeme s 2. Družstvem skupiny B.

Semifinálový zápas SF C – 1.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – PVK Olymp Praha                2 : 0  26:24, 25:7

Družstvo Olympu Praha hraje od začátku setu velice dobře, naopak českotřebovské dívky,  dělají  vlastní  chyby a  “viditelně nejsou v zápasu“. Druhý set je zcela jiný prvního a stává se jednoznačnou záležitostí českotřebovských dívek. Postupujeme do finále.

Hrajeme o 1. – 2. místo v turnaji.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – Sokol Dolní Újezd  2 : 1  13:25, 25:13, 15:7

Začínáme špatně. Na dívkách je vidět, že ač jsem je upozorňoval na zodpovědnou přípravu k tomuto finálovému zápasu, pojaly dívky přípravu velice laxně. Soupeř na tom byl zcela jinak. Dívky Újezdu byly připravené a nabuzené. Vletěly na nás, bez problémů  bodovaly,  a stále body přidávaly.  Českotřebovská děvčata nebyla schopna na jejich hru reagovat a dostala pěknou “DARDU“, 13:25“. Nástup do druhého setu máme dobrý, jsme soustředěné a začínáme „konečně makat“. Druhý set, byl z naší strany  výborný a  soupeři  „vracíme DARDU 25:13“. Rozhodující třetí set,  začínáme  opět výborně.  Otáčíme stranu za stavu 8:3 a vypadá to dobře.  Soupeři povolíme několik bodů, ale rozhodující set s přehledem vyhráváme 15:7. Myslím si, že to byl výborný zápas. Vyhráváme turnaj o přeborníka  Pippichovy župy.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala:  Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Šplíchalová Veronika, Foldynová Natálie, Klimková Linda, Veselá Anna, Kvapilová Gábina, Voleská Kristýna, Hrišková Radka, Nerudová Monika.