01. 12. 2019, VOLEJBAL, 4. A 5.KOLO STARŠÍCH ŽÁKYŇ ,,B“, POSTUP SE PODAŘIL.

Starší žákyně B ve čtvrtém kole odjížděly dne 10.11.2019 do Svitav v hodně netradiční sestavě. Kvůli zranění a plánovanému zápasovému volnu nenastoupila žádná blokařka, takže na bloku hrály dvě smečařky a na smeči hráčky s minimálními zkušenostní s kategorií starších žákyň. Výsledkově se tak od družstva nic neočekávalo. Hráčky střídaly lepší chvilky s horšími. Prohry 0:2 si připsaly se Svitavami C a Vysokým Mýtem (tady těsně). Až v tie-breaku se rozhodoval zápas s Pardubicemi (1:2) a potěšila nás výhra nad Poličkou B (2:0). Páté kolo o první adventní neděli pořádala Litomyšl. Odjíždíme kompletní, proto si můžeme dát za cíl postoupit do druhé skupiny. Na úvod začínáme se Svitavami B. Do zápasu holky vstoupily dobře, vypracovaly si hned od začátku velký bodový náskok. Nepochopitelně však v půli setu o náskok přicházíme, stejně tak jako o celý set. V druhém setu už od začátku taháme za kratší konec a prohráváme 0:2. Následuje zápas s domácí Litomyšlí a Poličkou B, oba vyhráváme 2:0. Na závěr pak v tie-breaku vyhráváme nad Vysokým Mýtem. Postupujeme z 2.místa a v novém roce zahájíme ve druhé výkonnostní skupině. Dnes se na útoku dařilo našim smečařkám a pomalu se začíná zpřesňovat i hra nahrávaček. Do hry se během podzimu zapojilo čtrnáct hráček, pro starší žákyně to byl poslední turnaj v roce 2019.