20.-21. 2. 2016 STŽKY Český pohár Opava

ČESKÝ POHÁR STARŠÍCH ŽÁKYŇ

"Útěcha" - východ, skupina A, 20.-21.2.2016, 2.kolo, pořadatel SK HAPPY SPORT Opava Druhé místo ve skupině i v celkovém pořadí. Mezi 24 "TOP" týmů ČR, které hrají hlavní soutěž, jsme se letos neprobojovali. Dalo se to ale očekávat, jelikož naše družstvo tvoří prvoroční starší žákyně. Týmy, které nepostoupily do hlavní soutěže, ale nesmutní a hrají tzv. turnaj útěchy. V moravské skupině je 15 týmů rozdělených do dvou skupin A a B.

Česká Třebová – ŠSK Demlova Jihlava- 2:1 (-26,23,10) Velmi těžký soupeř pro první utkání. V prvním setu vedeme 26:25, Verča ulívkou pokládá míč, ale pouze paní rozhodčí viděla dotek anténky. Rozvolněné emoce nedokážeme zkrotit, dostáváme eso a vzápětí „prase“. Ve druhém setu začínáme hrát až od stavu 4:14. Místo Sáry jde na nahrávku Áďa, která mění rytmus hry a bezchybně připravuje míče pro smečařky. Ty se v útoku nemýlí.

Česká Třebová – TJ Spartak Polička  2:1 (-18,15,10)   Polička v prvním zápase překvapivě ale zaslouženě porazila Hradec Králové a byla vidět chuť poličských děvčat porazit dalšího soupeře. My měníme zahajovací sestavu, bohužel její nesehranost rozjetou Poličku v prvním setu nezastavila.

Česká Třebová – TJ Sokol Dolní Újezd  2:1 (14,-24,8)   Soupeřkami nám bylo věkově nejmladší družstvo na turnaji, které svojí šikovností dokázalo potrápit Valmez i Poličku. Prohraný set nás sice připravil o prvenství v turnaji, ale to našim cílem v tomto turnaji nebylo.

Česká Třebová – VK Valašské Meziříčí  2:0 (21,17)   Proti vysokým valašským děvčatům asi umíme hrát. Od začátku zápasu až do konce máme zápas pod kontrolou.

Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové  2:0 (12,8)   Že máme na to Hradec porazit jsem věděl, ale že to bude tak hladce? Už to byl poslední zápas sobotního dne, který začínal až po 19hod. Naše holky vypadaly až nečekaně svěže a zápas jim sednul.

Česká Třebová – SK Opava  0:2 (-18,-17)   Po sobotních zápasech je jisté, že skupinu udržíme. Šlo jen o to, vysvětlit holkám, že výhra v turnaji nic neřeší. Je potřeba zkoušet nové možnosti družstva a k tomuto účelu sloužil tento zápas.

Česká Třebová – Volejbal Přerov  1:2 (22,-18,-10)   Asi nejhezčí zápas turnaje. I když jsme prohráli, po zápase hřál holky dobrý pocit z kvalitně odehraného duelu.

6 Opava                      7 3 0 2 2                 8:8       11

7 Polička                     7 1 2 1 3                 7:10     8     sestupující do B skupiny

8 Dolní Újezd              7 0 0 3 4                 3:14     3     sestupující do B skupiny

15Frýdek-Místek B                      3:1            4

Poslední kolo Českého poháru budeme hrát 12. až 13. března v Přerově, kam postupují Svitavy a Uničov.

Hráčky: L. Farago, S. Horská, T. Kahounová, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová,  A. Linhartová, A. Říhová, V. Vomáčková. Trenéři: J a J Koubovi