6.12.2015 STŽKY KP PCE KRAJE

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKYŇ skupina A, 6.12.2015, 3.kolo, pořadatel TJ SvitavyŽákyně se probojovaly na první příčku v kraji!Do Svitav jsme se vypravili s cílem udržet se ve skupině A. Odjíždíme bez Sáry a s nerozehranou Anetou, která vynechala minulý týden dvoudenní turnaj ČP v Bílovci. Na nahrávku tedy naskočila Áďa a záda jí kryla zraněná Lucka R. (problémy s kolenem). TJ Svitavy - VO TJ Lanškroun 2:3 (10,-17,25,-17,-9)Papírově slabší Lanškroun v prvním zápase poráží domácí Svitavy v tiebreaku 3:2. TJ Sokol Česká Třebová - VO TJ Lanškroun 3:2 (16,-23,-23,23,-4)V druhém zápase nastupujeme právě proti rozjetému Lanškrounu. V prvním setu se ujímáme vedení, ale pak po několika chybách na síti pouštíme Lanškroun do vedení, které si až do konce setu pohlídal. Další dva sety vyhráváme. Ve čtvrtém setu v napínavé koncovce Lanškroun vyrovnává na 2:2 a následuje tiebreak. Od začátku setu držíme otěže pevně v rukách a konečné skore je 15:6.TJ Svitavy - TJ Sokol Česká Třebová 2:3 (22,-14,15,-22,-5)Po přestávce nás čekají Svitavy. Zkušené družstvo, které těsně nepostoupilo do hlavní části Českého poháru. Víme, že musíme vyhrát alespoň dva sety, jinak padáme do skupiny B. První set prohráváme. Střídáním se nám podaří vyrovnat sety na 1:1. Ve třetím setu jsme v útlumu a Svitavy se ujímají vedení 1:2. Na holkách je vidět, že už melou z posledního. "Poslední zápasy nám dávají nejvíc!" Motivační pohovor zabírá :-) Na hřišti řádí Vendy, která sbírá body na síti i na podání. Vyhráváme čtvrtý set a bez nervů a v herní euforii i tiebreak.  Pochvala dnes patří všem hráčkám. Každá se na úspěchu podílela. Děkujeme rodičům, kteří nám pomohli s dopravou početné družiny do Svitav i zpět do Č. Třebové na přehazovanou. :-)Hráčky: L. Farago, T. Kahounová, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová, A. Linhartová, L. Rybková, A. Říhová, V. Vomáčková. Trenéři: J a J Koubovi