25. – 26. 5. 2019, VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ, TURNAJ V LUPENICI-BOMBERKY.

O uplynulém víkendu se naše žákyně zúčastnily tradičního antukového turnaje "Zmrzliňáku" v Lupenici. Turnaji přálo počasí a ve spojení s nocováním na louce ve stanech dívky prožily náročný, ale vydařený herní víkend.

Naše tréninková skupina sestavila jeden tým starších a jeden tým mladších žákyň. Starší bojovaly v konkurenci 18-ti týmů rozdělených do 4 skupin. Vzhledem k neúčasti našich nejzkušenějších hráček, které absolvovaly o stejném víkendu finále mistrovství republiky, jsme neměli velká očekávání a šlo hlavně o to, aby si holky zahrály s tím, že každý získaný bod je úspěch. Projevila se určitá nesehranost a nervozita v tomto složení týmu a děvčata se nakonec umístila až na 18-tém místě.

Tým mladších žákyň, které spolu odehrály během sezony celý krajský přebor, měl vyšší ambice. Při účasti 22-ti týmů v pěti skupinách se probojovaly do finálových bojů ze druhé pozice a v zápasech o šesté až desáté místo už neztratily ani bod. Celkové šesté místo je super výsledek a holky si ho svým výkonem zcela zasloužily.Děkujeme všem za jejich předvedené výkony. (mk)  Trenéři Klimeš, Valter

A takto viděla boje našeho A týmu mladších žákyň trenérka Radka Benešová:

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ  ,,A“  VEZOU ZE ZMRZLINOVÉHO TURNAJE V LUPENICI 6.MÍSTO

O víkendu 25. a 26.května vyrazila početná skupina českotřebovských volejbalistek na Zmrzlinový turnaj do Lupenice.

Na mladší žákyně A čekalo v kategorii dalších 22 družstev. V základní skupině se postupně potkaly s družstvy z Jičína, Rychnova nad Kněžnou B a Španielkou Praha. Pro výsledek na celém turnaji byl klíčový hned první zápas proti Jičínu, který žákyně odehrály na - pro volejbal netradičním- travnatém hřišti. S povrchem se vyrovnaly o něco hůře než soupeřky a i díky kvalitnímu podání soupeřek zápas prohrály 2:0. Se soupeřkami z Rychnova nad Kněžnou holky uhrály remízu 1:1. Od toho zápasu žádné zaváhání našich volejbalistek už nepřišlo. Soupeřky z Prahy jsme jednoznačně přehrály 2:0 a do finálových skupin holky postoupily z 2.místa. Herní projev šel s každým uhraným setem nahoru a je třeba trochu zalitovat, že jsme se s Jičínem neutkaly o něco později. Ve finálové skupině jsme se potkaly s Kroměříží A (2:0), Českou Třebovou B (2:0), Náchodem (2:0) a Lázněmi Bělohrad (1:1). Tím ale boje o celkové umístění na turnaji neskončily.:-)  Při sčítání bodů došlo k chybě, a tak jsme byly omylem vyhlášeny na 7. místě za šestým Náchodem. Do boje tak musel nastoupit trenér a byl úspěšný.:-) Celkově si odvážíme z turnaje moc pěkné 6.místo z celkových 22 týmů. Celý tým podal kolektivní a bojovný výkon, za který zaslouží velkou pochvalu. (rb)

tr. Honza Valter

St. žáci a žačky