25.-26. 4. 2015 STŽKY BÍLOVEC MČR

Mistrovství české republiky (1.část)

starších žákyň 24.-26.4.2015 Bílovec.

DRUŽSTVO STARŠÍCH ŽÁKYŇ TJ SOKOL GEODÉZIEA         ČESKÁ TŔEBOVÁ, POSTOUPILO MEZI 16. NEJLEPŠÍCH DRUŽSTEV ČESKĚ REPUBLIKY.

První části Mistrovství české republiky se účastnilo 32 družstev, která bojovala o 12 míst ve finále Mistrovství české republiky 2015.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  TJ Slavia Uh. Hradiště    2:0         25:19, 25:6

Bez problémů, vyhrávají českotřebovské dívky první zápas 2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  – VK Prostějov                   2:0        25:20, 25:23

Jeden z favoritů na postup do finálové skupiny. Hrajeme výborně a soupeře přehráváme. Na děvčatech je vidět, že chtějí vyhrát.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  – ŠSK  Bílovec                   2:0        25:19, 25:10

Další ze soupeřů, kteří patří mezi favority na postup. Ještě jsme družstvo Bílovce, ale i Prostějova nikdy neporazili. Opět hrajeme výborně a družstvo Bílovce porážíme 2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  – TJ Světlá n. Sázavou       2:1          25:19, 15:25, 15:13

Družstvo Světlé, je složeno z dívek oddílů Vysočina a Světlé. Některé z dívek hrají 1. Ligu, takže zkušenost a přehled je znát. Další abonent postupu. V prvním setu hrajeme výborně a vyhráváme. Do druhého setu máme špatný vstup, od začátku prohráváme a nejsme schopné dotáhnout bodový náskok soupeře. Ve třetím setu stále dotahujeme náskok soupeře. Prohráváme, 11:13, ale daří se vyrovnat         a s obrovským nasazením vyhráváme 15:13.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  – TJ LOKO Břeclav              2:0               25:19, 25:22

Družstvo Břeclavi je výškově perfektně vybavené. Určitě má před sebou velikou perspektivu. Zatím, ale vyhrávají českotřebovské dívky 2:0

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  – VK Benešovská 1.             2:0               25:19, 25:22

Obdobné družstvo jako Břeclav, jsou zde také vysoké hráčky. Stejný je i výsledek jednotlivých setů. Proti těmito družstvům se špatně hraje, protože díky horší technice nevíte, jak míč trefí    a  kam poletí. Vyhráváme 2:0.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  – TJ LOKO Trutnov              0:2               18:25, 19:25

Je to náš poslední zápas, který rozhodne o prvním místě naši skupiny. Družstvo Trutnova hraje výborně, mají zde 2. reprezentantky. Do poloviny setu je zápas vyrovnaný, potom nastupuje hráčka, která „nás vyřídila“ servisem. Druhý set je obdobou prvního.  Po třídenním hraní, je na českotřebovských dívkách vidět únava. Jsme pozdě u míčů a chybí bojovnost, která nám pomáhala vyhrávat zápasy.

Končíme na druhém místě skupiny D a postupujeme do finále mistrovství ČR, které se hraje 8.- 10. 5. 2015 v Olomouci. Turnaje se účastní první tři družstva skupin A-B-C-D a 4. nejlepší družstva Českého poháru, Celkem 16 družstev bude bojovat o mistra ČR.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                             Klimková Linda, Foldynová Natálie, Veselá Anna, Pešková  Tereza, Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Bečičková Michaela, Nerudová Monika.