7. 6. 2015 STŽCI ŠLAPANICE TURNAJ

Turnaj starších žáků ve Šlapanicích.

V neděli 7. 6. 2015 jsme se odebrali na turnaj do dalekých Šlapanic u Brna, rodiště jednoho z našich nejúspěšnějších volejbalistů histori, Karla Lázničky. Turnaj uspořádala místní Sokolská jednota, jako mezižupní přebor ve volejbale žáků a žaček. Turnaj byl dobrovolný a i přesto se našlo 7 borců (Renčín, Pejchal, Kadlec, Lukáš, Koudelný, Smola, Šplíchal), kteří chtěli ochutnat hraní na antuce a v tomto případě za velkého slunečního svitu a tepla. Turnaje žáků se zůčastnila družstva Šlapanic, Holubic, Letovic, Drásova A + B a Č. Třebové. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po třech družstvech. Po odehrání skupin, sehrála družstva na třetích místech ve skupině zápas o 5.-6.místo v turnaji. Družstva na 1. a 2. místě ve skupině sehrála semifinále do kříže s družstvy ze druhé skupiny. Vítězové semifinále se pak utkali o 1.-2.místo, prohraná družstva sehrála zápas o 3.-4.místo. Naši kluci se ve skupině utkali nejprve s Letovicemi, s kterými remízovali 1:1 a poté zvítězili nad družstvem Drásova B 2:0. V semifinále se družstvo z Č. Třebové utkalo s vítězem druhé skupiny, družstvem Drásov A. Kluci z Drásova si masleli, že to bude snadná záležitost, ale to se zmýlili. Ve velkém teple naše družstvo jasně zvítězilo a postoupilo do finále, kde na ně čekalo družstvo Letovic. Družstvu Letovic měli kluci co oplácet, když ve skupině s družstvem Letovic jen remizovali. V prvním setu naše družstvo bojovalo, ale Letovice dělalo méně chyb a také se dařilo jejich nejlepšímu hráči Provazníkovi. Druhý set byl opět vyrovnaný, ale naše družstvo hrálo po slunci, a tuto výhodu využilo. Celý set si udržovalo mírnou převahu a do koncovky si udělalo 5-ti bodový náskok, který málem Letovice zlikvidovali a tak poslední bod uhrál zalívkou M. Renčín. O vítězi turnaje musel rozhodnout tie-break. V něm naši borci neustále vedli a točilo se za stavu 8:2 pro Č. Třebovou. Soupeř však po našich chybách naše vedení stáhl a vyrovnal na 13:13. Za tohoto stavu jsem věřil, že vyhrajeme. Na podání šel Kadlec a k síti se dostal na turnaji nejlepší hráč, T. Smola, ktzerý také poslední bod uhrál. Č. Třebová tak v rozhodujícím setu vahrála 15:13 a vyhrála tak turnaj.

Turnaj byl odehrán v krásném prostředí Sokola Šlapanice a za vzorné organizace. Jen škoda, že někteří hráči Letovic prohru neunesli a nevhodným způsobem napadali naše hráče. Musí se umět i prohrávat.