20.-21. 10. 2018 STŽKY H.KRÁLOVÉ ČP ČR

20. – 21. 10. 2018, VOLEJBAL, ČP STARŠÍCH ŽÁKYŇ – KVALIFIKACE.

O víkendu 20. – 21. 10. 2018 se odehrála kvalifikace do Českého poháru starších žákyň. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 63 týmů, které byly podle územní příslušnosti rozděleny do 2 skupiny: západ, 35 týmů, a východ, 28 týmů. Po kvalifikačním turnaji týmy dle pořadí vytvoří sedmičlenné skupiny. Další 2 turnaje ještě hrají východ a západ ve svých skupinách – 2 nejlepší týmy postoupí do vyšší skupiny, 2 poslední týmy padají. Od 3. kola se hraje již celorepublikově.

Pořadatelem pro nás se stala TJ Slavia Hradec Králové. Do poháru nastupují naše prvoročky starší žákyně – Bomberky, a proto jsme věděly, že nás nečeká lehký úkol. V základní skupině jsme se postupně potkaly s týmy Rychnova nad Kněžkou, Poličkou a Havlíčkovým Brodem. Ve skupině o sedmičku, ve které rozehrajeme turnaj příště, jsme hrály proti Lanškrounu a Litomyšli.

Celý turnaj jsme bojovaly s podáním a zpracováním prvního míče. Turnaj nám nevyšel podle našich představ, o to cennější je poslední vítězství nad Litomyšlí. Zvednout hlavy po nevydařeném turnaji je hodně těžké. Já věřím, že další turnaj se nám vydaří o mnoho lépe J Poslední výhrou si holky zajistily místo ve 3. sedmičce.

Západ

1.sedmička          2.sedmička         3.sedmička          4.osmička            5.osmička

Olymp „A“           Orion „A“             Tábor                    Ústí n.L.                Orion „B“

Příbram                 Č.Budějovice      Mikulova „A“      Třebín                  Mikulova „B“