28. 1. 2023 VOLEJBAL, STARŠÍ ŽÁKYNĚ, KP OLOMOUCKÉHO KRAJE, TURNAJ V Č. TŘEBOVÉ.

Mistrovského turnaje Olomouckého kraje SK. B, se účastnila družstva, pořadatel turnaje TJ Sokol Česká Třebová, KRS Uničov, TJ Sokol Šternberk a VK UP Olomouc A.

SOBOTA 8. 1. 2023

TJ Sokol Česká Třebová – KRS Uničov             2: 0     25:20, 25:16 (čas 17´ a 16´)

Hrajeme první zápas od 9 hodin, takže příprava hřiště, rozcvičení na zápas začíná již v 8 hodin. Překvapivě jsou českotřebovská děvčata na první zápas plně soustředěná, nedělají tolik vlastních chyb, což je skvělé. Další překvapivá je skutečnost, že až na některé výjimky, jsou zde dívky, které jsou schopné nekazit servis, ale naopak udržet servis i po několika úspěšných opakováních. První set vyhráváme servisem, který dívkám z Uničova dělá obrovské problémy. Do druhého setu, nastupují českotřebovské dívky po předchozím vyhraném setu nesoustředěné, od začátku druhého setu „tahají za kratší konec provazu“. Situace se řeší oddechovým časem, který pomáhá a českotřebovské dívky se začínají výkonnostně „zvedat“ a s přehledem vyhrávají druhý set 25:16, celkově 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol Šternberk    2: 0      25:19, 25:17 (čas 16´ a 16´)

Domácí dívky jsou jednoznačně výkonnostně lepší družstva ze Šternberka. Českotřebovská děvčata drží průběh zápasu zcela pod svojí kontrolou a nedávají soupeři žádnou šanci. V týdnu jsme se učili nové postavení v poli, vykrývání smeče, vykrývání bloku atd. Takže v průběhu hry obou zápasů stále upozorňujeme dívky na hromadící se chyby.  Vyhráváme druhý zápas po zlepšeném výkonu 2: 0.

TJ Sokol Česká Třebová – VK UP Olomouc A       0: 2      20:25, 20:25 (čas 17´ a 20´)

Od začátku prvního setu vidíme, že družstvo Olomouce je herně zcela jinde. Přesto českotřebovské dívky nechtějí dát dívkám Olomouce vítězství zdarma. Snaží se udržet míč a útokem dávat body, což se daří do stavu 20:21, potom se Olomouc utrhla a vyhrála první set 20:25. Průběh druhého setu je od začátku stejný prvního, ale již děláme více chyb, takže střídáme a pouštíme na hřiště hráčky Štechovou a Řehákovou. Dívky si zkusily, dá-li se proti tomuto soupeři účastníků Sportovního centra mládeže hrát a při velké obětavosti a nasazení asi ANO.

Pod vedením A. Felgra a R. Hanzelky hrála a střídala: Cetkovská, Denárová, Felgrová, Škarková, Brusenbauchová, Zahálková, Řeháková, Procházková, Štechová