6. - 7. 6. 2015 STŽKY LANŠKROUN TURNAJ

Volejbalový oddíl SK Geodézie Česká Třebováse účastnil,

29. ročníku Volejbalového turnaje starších žákyň,               Lanškroun 6.- 7.6.2015

Dne 6. – 7. června  2015 pořádal volejbalový klub Lanškroun, volejbalový turnaj starších žákyň. Turnaje se účastnilo 20 družstev rozdělených do 4 základních skupin, kde hrál každý s každým, od stavu 5:5 na dva hrané sety.  Následovala hra o pořadí.

Základní skupina D.

SK Geodézie Česká Třebová – VK Lanškroun A               2 : 0  25:23, 25:23

Družstvo  Lanškrounu, známe ze soutěže, je to i první zápas v turnaji, tak se pomalu rozkoukáváme.  Na hřiště pouštíme dívky z lavičky, které se pravidelně střídají.  Vítězíme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová –  Žďár nad Sázavou           1 : 1  25:15 23:25

Začínáme dobře, první set bez nějakých problémů vyhráváme s 15. body. Opět se střídají dívky Voleská, Bečičková a Nerudová, na postu smečařky. Nástup do druhého setu máme velice mizerný. Soupeř není tak kvalitní, aby dívky „makaly“ od začátku. Bohužel, si to pustily moc a již to nestihly uhrát. Nerozhodně 1:1.

SK Geodézie Česká Třebová – TJ. Červený Kostelec         1 : 1  25:16, 14:25

Zápas měl obdobný průběh, jako zápas předchozí. První set opět snadný, přitom se stále dívky na smeči střídají. Druhý set je opět zahrán špatně, velké množství vlastních chyb českotřebovských dívek se jim vrací v podobě  „pěkné dardy“. Stav opět nerozhodný  1:1.

SK Geodézie Česká Třebová – ZŠ Vejrostova Brno            2 : 0  25:10, 25:16

Zápas proti družstvu ZŠ Vejrostova, není co řešit. Je to jedno z těch slabších družstev. Vítězíme 2:0. Po vyhodnocení výsledků obsazujeme 1. místo ve skupině D.

Osmifinále.

SK Geodézie Česká Třebová –  REMA Rychnov n. Kněžnou         2 : 0  25:12, 25:18,

Družstvo Rychnova, je také z těch slabších. V zákl. skupině C, končí na třetím místě. První set zahraný dobře, ve druhém opět dochází k obrovskému uvolnění úsilí českotřebovských dívek,        a z volejbalu, „se stává plácaná“. Vítězíme 2:0

Semifinálová skupina.

SK Geodézie Česká Třebová –  Baník Vamberk                2 : 0  25:17, 25:20      Od začátku zápasu českotřebovská děvčata bojují, omezují chyby  a v poli se snaží udržet každý míč. Na útoku jsou jednoznačně viditelné obě českotřebovské blokařky, ke kterým  se přidávají slušným útokem i smečařky. Celý zápas, je z naši strany, velice zodpovědně zahraný.  Vítězíme 2:0.

Neděle 7.6.2015

SK Geodézie Česká Třebová –  Česká reprezentace-zelené   2 : 1  25:17, 20:25, 15:8

Družstva Č. reprezentace, jsou označená barvou dresů, ve kterých hrají. Toto byl náš nejlepší zápas, na tomto turnaji.  Od začátku českotřebovská děvčata bojují a v poli se perou o každý míč. První set zahrán výtečně, soupeř neví, co má hrát. Tradiční druhý set, opět uvolnění a ztráta koncentrace českotřebovských dívek a reprezentace nám, „dává pěkně na zadek“.  Jsem zvědavý, jak se dívky po takto prohraném setu „hecnou“? Do rozhodujícího setu, však nastupují opět soustředěné a s cílem set vyhrát. Od začátku setu, si udělají veliký si bodový náskok, který s přehledem dohrávají. Vítězí 2:1 a postupují do finále.

Finále turnaje.

SK Geodézie Česká Třebová –  Česká reprezentace-bílé       0 : 2  18:25, 9:25

Přiznám se, že z tohoto zápasu jsem měl obavy. Důvod je jasný, včera za teploty přes 30°C, musely dívky odehrát 6 zápasů a základna tohoto družstva je tak úzká, že blokařky Bělková a Pešková,  nahrávačka Klimková a účko Foldynová, musely odehrát všech 6 zápasů, což bylo velmi namáhavé a obtížné. Dnešní vítězný zápas s Českou reprezentací - zelené, je také stál mnoho sil a finálový zápas se začal v době největšího tepla.  První set do stavu 17:18 nějak dívky zvládaly, ale potom kazíme náš servis, nezvedneme servis soupeře, (který, byl skvělý) a vlastní zbytečná chyba, „nás sráží dolů“. Prohráváme 18:25. Druhý set, je odehrán bez úsilí, a motivace, asi to již nešlo odehrát lépe, únava byla silnější.  Dívky to vzdaly,             a spokojily se s druhým místem.

Obsazujeme druhé místo v turnaji, kdy před, a za, českotřebovskými děvčaty je pouze Česká reprezentace.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                           Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Klimková Linda, Foldynová  Natálie, Bečičková Michaela, Voleská Kristýna, Nerudová Monika a v neděli pomohla Veselá Anna.

Zapsal: Rostislav Hanzelka