VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ, HRADEC KRÁLOVÉ, PŘÍPRAVNÝ TURNAJ.

Dne 1. 5. 2019 pořádal volejbalový oddíl Slavia Hradec Králové přípravný turnaj družstev připravující se na kvalifikaci Mistrovství Č. republiky v kategorii starších žákyň.                                                                                                                                Startují hráčky narozené 1.5. 2003 a mladší

Základní skupina B. středa 1.5.2019

TJ Geodézie Česká Třebová –  TJ Kralupy nad Vltavou       1 : 1

Prvním soupeřem v turnaji nám je družstvo z Kralup nad Vltavou.  Obě družstva začínají velice nervózně, dělají velká množství vlastních chyb. Systém turnaje umožňuje prohrát oba zápasy v základní skupině, a potom se soustředit na semifinálové zápasy. První set prohráváme, druhý set vyhráváme. Zápas skončil 1 : 1. Na hřiště jsem pouštěl mladé dívky od J. Rejmanové, protože potřebuji zjistit, co která dívka bude na hřišti při hře zvládat.

TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové     2 : 0

Proti družstvu Slavie Hradec Králové, opět citlivě pouštíme dívky z lavičky. Vyhráváme 2:0.

Semifinálové zápasy.

TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Havlíčkův Brod            2 : 0

Českotřebovská děvčata nastupují k tomuto soupeři s velkým sebevědomím. Soupeř nepatří mezi nejlepší družstva tohoto turnaje. V pohodě kontrolujeme bodový náskok a vítězíme 2:0.

TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Nymburk                             2 : 0

Družstvo Nymburka nastoupilo s docela s velkými ambicemi, bohužel u nich zůstalo. Českotřebovská děvčata hrají dobře a soupeři nedávají šanci. Vyhráváme 2:0.děvčata po velice slušném výkonu vyhrávají 2:0.

Finálové zápasy.

TJ Geodézie Česká Třebová –  TJ Kralupy nad Vltavou       0 : 2

Problém máme s pořadím zápasů, protože nás brzy pořadatelé „ženou“ k finálovým zápasům. Dívky působí unaveně a chybí jim vůle „makat“. Na soupeře ať děláme cokoliv, nic neplatí. Hrají s přehledem a nenechávají nás dotáhnout bodový náskok. Zaslouženě prohráváme 0:2.

Geodézie Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové     0 : 2

Tento zápas hrajeme po odehrání předchozího zápasu s Kralupami. Navíc na hřiště nastoupila zcela jiná parta hradeckých dívek, než li hrála ranní zápasy. Ač se českotřebovská děvčata snaží, soupeř je lepší na přihrávce a tvrdý na útoku.  Nevím, jaká by byla úroveň hry českotřebovských dívek, kdyby byly odpočaté.  Nechci spekulovat, ale nastávající kvalifikace bude probíhat ve stejném stylu, takže není se na co vymlouvat.  Prohráváme zaslouženě 0:2.

Pořadí v turnaji.

Slavia Hradec Králové

2. TJ Kralupy nad Vltavou

3. TJ Sokol Geodézie Česká Třebová

4. TJ Nymburk

5. TJ Náchod

6. Olymp Praha

7. TJ Havlíčkův Brod

8. TJ Turnov

9. TJ Příbram

Pod vedením R.Hanzelky hrála a střídala:  kapitánka Lucie Blažková, Adéla Dušková, Kristýna Vernerová, Nikola Hyláková, Anna Kaplanová, Eliška Ropková, Pavlína Jebousková, Sára Horáková, Lucie Neumannová, Martina Klementová, Martina Štanglerová, Nicole Plocová.

Zapsal: Rostislav Hanzelka

St. žáci a žačky