28.-29. 9.2019 VOLEJBAL STARŠÍ ŽÁKYNĚ, A DRUŽSTVO, ČP ČR BÍLOVEC, KVALIFIKACE.

Ve dnech 28. - 29. září proběhlo v Bílovci a jeho okolí kvalifikační kolo Českého poháru starších žákyň (náš tým odehrál svá utkání ve třech tělocvičnách: Pustějov, Bílovec a Tísek). Celkem se kvalifikace účastnilo 65 týmů z celé České republiky. Naše hráčky odehrály o víkendu 6 utkání s výsledky:  3 vítězství, 3 prohry a z toho dvě prohry v tie-breaku = tedy výsledkově úspěšný víkend. V základní skupině jsme po výhře nad týmem z Boskovic, prohře s Uherským Hradištěm (1:2) a prohře se Znojmem (0:2) obsadili třetí místo. V nově vytvořené výkonnostní skupině jsme klub reprezentovali s těmito výsledky: 2 jednoznačné výhry (nad Vyškovem a sousední Poličkou 2x 2:0) a těsná prohra s Olomoucí (1:2). Co je potěšující a pozitivní? Hrálo všech 10 hráček (každá minimálně 2 zápasy ze 6), celý turnaj proběhl bez zranění a zdravotních problémů, po zranění se nám úspěšně do hry vrací naše nahrávačka Klára V., opět jsme dokázali soupeřky zatlačit servisem a pestrým útokem. Ukázalo se, že dokážeme hrát i s výkonnostně silnějšími týmy (př. Uherské Hradiště) a když se "chce", tak jde skvěle náš útok i obrana útoků soupeřek a příjem servisu, dále je velmi pozitivní, že všechny nominované hráčky mohou hrát zápasy a bojovat. Na čem zapracovat? Tak určitě nad nevyrovnaností našich výkonů (příklad: celý první set s týmem z Uherského Hradiště prohráváme, ale bojujeme a hle v koncovce setu i přes stav v náš neprospěch 19:23 dokážeme vyhrát 26:24 = super jízda a morál = skvělý zážitek, pocit a zkušenost /další set "zkrat" a prohra 8:25 = lekli jsme se? naštvali jsme zdravě soupeřky? co se změnilo?), nad osobním přístupem a odpovědností a stále nás trápí postavení v poli a reakce v obraně a na příjmu.

Děkuji rodičům za podporu a hráčkám za reprezentaci našeho klubu, jmenovitě: Káje V., Zuzaně H., Áně S., Kláře V., Adéle B., Denise R., Tereze P., Nicol P., Báře Š., Tereze K. Vím, že hráčky získaly mnoho nových zkušeností a že pro osobní i volejbalový rozvoj to byl náročný a zároveň výborný víkend. Jen tak dále a hlavně se  z toho ...