10. 5. 2015 STŽKY OLOMOUC MČR

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY         finálová část o titul mistra České republiky v kategorii starších žákyň 8.- 10. 5. 2015 pořadatel UP Olomouc.

DRUŽSTVO STARŠÍCH ŽÁKYŇ TJ SOKOLA ČESKÁ TŔEBOVÁ,OBSADILO VE FINÁLE MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLUKY KRÁSNÉ 10. MÍSTO. DOSTALO SE TEDY, MEZI 10.NEJLEPŠÍCH DRUŽSTEV ČESKÉ REPUBLIKY.

V základní skupině Mistrovství České republiky, máme soupeře nejvyššího kalibru s ambicemi na titul. Jsou to družstva VK KP Brno a Olymp Praha B, třetím soupeřem je družstvo Zlína.

PÁTEK 8.5.2015                                                                                             TJ Sokol Česká Třebová  –  PVK Olymp Praha       2:0              18:25, 10:25

Nevím, co se stalo, ale českotřebovské dívky, první zápas vůbec nezvládají. Děláme obrovské množství vlastních nevynucených chyb. Co je důvodem? Že nehrajeme v základu, chybí Kristýna Bělková, kterou bolelo koleno a lékaři ji hrát nedoporučují. Místo ní hraje ml. žákyně Aneta Köhlerová.  Nebo že,  dívky chtějí tak uspět, až jsou přemotivované. Nevím, co je příčinou špatné hry dívek, ale hrát takto kvalifikaci do tohoto finále, tak ve finále nejsme. První set ještě trochu hrajeme, ale ve druhém to je velká bída.

TJ Sokol Česká Třebová  – VK KP Brno                 2:0         9:25, 10:25

Jeden z favoritů na postup do finále. Soupeř je jednoznačně nejvyšší družstvo finále MČR. Nedává nám žádnou šanci. Prohráváme 0:2. Zítra ráno musíme porazit Zlín, abychom se dostali mezi 12 nejlepších družstev MČR.

SOBOTA 9.5.2015

TJ Sokol Česká Třebová  – VSC Zlín                    2:1        12:25, 25:17, 16:14

Před odjezdem do Olomouce, jsme si s děvčaty daly cíl do 12 místa. Takže musíme vyhrát. Začínáme špatně, je to hrůza se na dívky dívat. To nejsou ta děvčata, která zahrála tak výborně kvalifikaci v Bílovci. Dostáváme set s 12kou. Co dělat? Mám tři možnosti: dívkám domluvit, dívkám nadat a žádat bojovný výkon, nebo je naštvat a čekat, že v afektu začnou „makat“. Dělám vše, ale zbytečně. Do druhého setu se naše hra zázračně mění a set vyhráváme. Nastup do třetího, rozhodujícího setu, máme neskutečný, prohráváme 4:11. Jako zázrakem, začínáme hrát a vyhráváme 16:14. Pouze její přítomnost na hřišti, zvedla výkonnost družstva o dvě třídy, nahoru...

TJ Sokol Česká Třebová  – PVK Olymp Praha  A     0:2          23:25, 11:25,

Soupeřem nám je další z kandidátů na titul, Olymp Praha A. Začínáme hrát dobře, hrajeme opět bez Kristýny Bělkové s Anetou Köhlerovou na bloku.  Průběh celého setu je zcela vyrovnaný, máme 2-3 body náskok.  V  koncovce setu, soupeř stahuje dva body, stav je  23:23, ale naše dvě vlastní chyby nám prohrávají první set. Druhý set, je již z  naši strany špatně zahraný, zde má Olymp navrch.

TJ Sokol Česká Třebová  – TJ LOKO Trutnov        1:2        10:25, 25:19, 12:25

S družstvem Trutnova, máme odehraných již několik zápasů, takže se známe. První set hrajeme špatně a dostáváme na zadek. Druhý set se českotřebovské dívky zlepšily a vyhrávají ho. Třetí set je vyrovnaný, ale prohráváme jeho koncovku.

TJ Sokol Česká Třebová  – LOKO Plzeň                 0:2        21:25, 19:25

Tento zápas, vůbec nehrajeme špatně. Loko Plzeň je zkušené družstvo a jak jsem mluvil s trenérem Jardou Šmídem (který je tchán Davida Konečného a zde dostal zprávu, že se David stal mistrem Francie), kdy jsme spolu řešili kvalitu soutěží v KP. Když „spustí“, že si soutěže v KP organizuji sami, kvalitních družstev mají dost, kdy se ještě domlouvají na vložených turnajích, můžu jim pouze závidět.  Hrajeme dobře, ale Loko Plzeň je zkušenější družstvo, které si koncovky setů pohlídá.

NEĎELE 10.5.2015

TJ Sokol Česká Třebová  – SK Hlincovka (České Budějovice)2:1       25:17, 23:25, 25:4

Končíme na 6. místě SF skupině a hrajeme s pátým z druhé skupiny o postup mezi nejlepších 10  družstev  České republiky. Družstvo Hlincovky je známé tím, že bojují a udrží míč ve hře. Mají tam jednu skvělou smečařku, kterou si musíme pohlídat na síti a v poli. Začínáme výborně, svým tlakem na servisu a útoku, tlačíme soupeře do chyb. První set vyhráváme celkem snadno. Nástup do druhého setu máme špatný, dívky odpočívají. Soupeř si udělal několika bodový náskok, který  nejsme schopné, ač se v koncovce setu snažíme, dohnat. Třetí rozhodující set,  je již “labutí písení“,  družstva Hlincovky. Jednoznačně 15:4 vyhráváme koncovku a postupujeme mezi nejlepší desítku družstev ČR.

TJ Sokol Česká Třebová  – TJ LOKO Trutnov        0:2        25:27, 10:25,

Opět hrajeme s družstvem Trutnova, o 9. - 10. místo. Na dívkách obou družstev, je vidět únava. Ono totiž, zde není družstvo, které by mělo kvalitní lavičku, a trenér by mohl kdykoliv střídat. V koncovce prvního setu vedeme o jeden míč 24:23, ale „nedaří se ho složit“. Ještě máme další možnost 25:24, ale opět se nedaří ukončit tento set. Naopak děláme v poli chyby a tím si sami dohráváme tento set. Druhý set, již není co řešit. Od začátku hrajeme bez úsilí  a na dívkách je vidět rezignace. Střídáme, na hřiště jde lavička. Zde bylo jednoznačně vidět, že kdyby první set vyhrály českotřebovské dívky, tak vyhrají i druhý. Obě družstva “melou z posledního“.

Dívky TJ Sokol Česká Třebová, se dostaly mezi nejlepší desítku družstev České republiky, což si myslím, že v této konkurenci je obrovský úspěch!!!

Když si uvědomíme, že do finále nepostoupila renovovaná družstva, jako: Prostějov, Děčín, Přerov, Č. Budějovice, Sokolov, Teplice, Svitavy, Hradec Králové, Bílovec, Frýdek Místek, Mikulova Praha, Orion Praha, Tábor, Nový Jičín, Uh. Hradiště, Karlovy Vary, Dansport Praha, Studio Sport Praha Jiřího Baumruka, Bedřichov, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Kometa Praha, Lanškroun, Frenštát, Pardubice, Rychnov n. Kněžnou, atd. je naše 10 místo velký úspěch.                                 Co mě překvapilo, je velice úzká základna všech zúčastněných družstev. I trenéři si na to stěžovali. Markantně to bylo vidět, při zápasu o 3. – 4. místo, Olymp – Světlá n. Sázavou (společné družstvo Vysočiny a Světlé) a ve finále KP Brno – Příbram. Žádný z trenérů nestřídal, ač ve druhém setu bodově dostával, pěkný příděl.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                             Klimková Linda, Foldynová Natálie, Veselá Anna, Pešková  Tereza, Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Bečičková Michaela, Nerudová Monika, Kvapilová Gabriela, Köhlerová Aneta, Kubátová Natálie.