1. 9. 2018 STŽKY SVITAVY TURNAJ

1. 9. 2018  VOLEJBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKYŇ-MEMORIÁL MANŽELŮ VYMĚTALOVÝCH.

V sobotu 1. 9. 2018 pořádal volejbalový oddíl TJ Svitavy již 8. ročník halového turnaje starších žákyň. Pro většinu týmů po letní přípravě první ostrý test v hale, pro pořadatele nelehký úkol s nasazením týmů do skupin.

Letos do turnaje pořadatelé vzali hned 2 naše tým starších žákyň. A tým pod vedením trenéra Pavla Vernera od začátku myslel na cíle nejvyšší, B tým si dal za úkol uhrát co nejlepší umístění.

Základní skupina D, kde hrál A tým byla trochu volejbalově nevyrovnaná, a tak spíš než volejbalový um holky musely ukázat, jak jsou pozorné. Základní skupina C pro B tým byla hratelná kromě suverénní Hlincovky.

B tým v rozstřelu o umístění narazil na tým Svitavy B a místo jednoduchého vítězství, jsme druhý set natahovaly a prodlužovaly neuvěřitelným množstvím našich chyb – 30:28. Nakonec výhra 2:0. V zápase o umístění nás čekal PVK Olymp B. Na jeho podání ani útok jsme zbraň nenašly. B tým skončil na krásném 10. místě z celkových 16 týmů.

A tým si na kvalitní zápasy počkal až do semifinále, kde narazil na soupeřky z Lanškrouna. Krásný volejbal, přetahovaná o každý bod v prvním setu. Drama pro naše holky v setu druhém, kdy si soupeřky nechaly utéct podáním Ádi Martincové až na stav 17:8, neskutečný boj a výhra 25:20. Ve finále opět nádherný volejbal proti holkám z Frýdku- Místku. Oba sety se body přelévaly ze strany na stranu a zasloužená výhra 2:0 pro naše holky.

Oběma týmům patří velká pochvala. Individuální ocenění za nejlepší blokařku turnaje si odnesla Ema Kráčalová.

Hrály:

A tým: Blažková, Dušková, Kaplanová, Klimešová, Kráčalová, Pešková, Vernerová, Zahrádková

B tým: Jebousková, Klementová, Klimešová, Kolářová, Plocová, Růžičková, Štanglerová, Vašková, Vomáčková, Zahrádková