19. – 20. 9. 2020, VOLEJBAL ST.ŽÁKYŇ, KVALIFIKACE ČP-POSTUP DO 1. OSMIČKY-VÝCHOD.

O víkendu 18.-20.9.2020 se odehrála kvalifikace Českého poháru starších žákyň. Do soutěže je letos přihlášeno 61 družstev. Kvalifikace se odehrála zvlášť pro západní část (32 týmů) a východní část (29 týmů) republiky. Ve východní části, kam spadáme, se rozehrály čtyři kvalifikační skupiny. Naši kvalifikační skupinu hostil Bílovec.

Prvním naším sobotním soupeřem bylo družstvo z Frýdku Místku, favorit skupiny. Holky dostaly pěkně naloženo, soupeřky byly jednoznačně ve všech činnostech lepší – 0:2. K dalším dvěma zápasům jsme odjely do krásné tělocvičny v Tísku. Tady už to bylo o něčem jiném. Začínáme s Jihlavou, holky chytly herní rytmus a pečlivou hrou získáváme cenné vítězství 2:0. Další zápas s Chlumcem nad Cidlinou máme pod kontrolou od začátku do konce – 2:0. K poslednímu sobotnímu zápasu odjíždíme zpět do Bílovce, kde na nás čeká Slavia Hradec Králové. V prvním setu na holky padla deka, nic se nedařilo a soupeřky nechybovaly. První set ztrácíme. Ve druhém setu ale holky zabojovaly a soupeřkám dovolily jen devět bodů. V tie-breaku jdeme hned do vedení a nakonec vyhráváme 2:1. Jdeme si odpočinout do sokolovny, kde spíme.:-) V neděli nastupujeme s tím, že zbývající dva zápasy chceme vyhrát a postoupit do nejlepší osmičky východní části. Na úvod nás čekají Pardubice, které předchozí den uměly soupeřům pěkně zatopit. Zápas má ale poměrně jednoznačný průběh, vyhráváme 2:0. V posledním zápase nás čeká Lanškroun B. Soupeřky jsou běhavé a na složený míč se pěkně nadřeme. Ale i tento zápas končí pro nás vítězstvím 2:0. Podařilo se nám postoupit mezi osm nejlepších družstev výchovní části. Z dalších skupin postupuje ještě KP Brno, Junior Brno, Prostějov a pak tři družstva z našeho kraje Lanškroun A, Svitavy, Žichlínek.