5. - 6. 9. 2015 STŽKY Frýdek Místek turnaj

31. ročník Memoriálu Evžena Kučery ve Frýdku-MístkuNaše novopečené starší žákyně vyrazily v pátek 4.9.2015 na dvoudenní turnaj do Frýdku Místku. Víkend trávily ve společnosti 16-ti kvalitních mládežnických družstev z Polska, Slovenska a ČR. Letošní rok pro nás bude především o sbírání zkušeností a sehrávání se než prioritně o výhrách. Jelikož nám v kádru chybí 2-3 zkušenější spoluhráčky, které by držely na hřišti pořádek a byly v těžkých situacích pro mladší oporami (tak jak to je u většiny družštev našich soupeřek). Ale, tato nevýhoda se v příštím roce stane naší výhodou. Věřím, že holky během tohoto roku posbírají spoustu zkušeností a nenechají se případnými smolnými prohrami odradit.Pohled na turnaj očima Lucky Rybkové:V pátek 4.9. jsme odjely na třídenní turnaj starších žákyň ve Frýdku Místku. Nebyly jsme v plné sestavě a to bylo znát hlavně v poli, kde obvykle spoustu práce udělá Natka, které ve Frýdku nebyla. Na druhou stranu si alespoň víc zahrály holky, které se normálně na hříště tolik nedostanou. V základní skupině jsme se po vyhraném zápase nad KP Brno umístili na 3. místě a dále nás čekal zápas s Polkami, který jsme prohrály 25:23 a 25:22 a připravily se tak o možnost bojovat o páté místo. Další zápas o 9-12 místo jsme smolně prohrály v tiebreaku 15:13 s Prostějovem. Kvůli těmto dvěma prohraným zápasům jsme nakonec hrály o 13-16 místo. S Žilinou jsme v tiebreaku otočily ze stavu 11:1 a dokázaly ho vyhrát. V posledním zápase turnaje jsme nedokázaly přihrát, svou roli sehrál i nízký strop a KP Brno nás v zápase o 13. místo porazilo. Domů si ale kromě 14. místa odvážíme spoustu super zážitků a také nových zkušeností.Sestava: L. Farago, S. Horská, T. Kahounová, A. Kohlerová, V. Koubová, M. Kubištová, L. Rybková, V. VomáčkováCelkové pořadí 1. Bílovec2. Žywiec3. F-M"A"4. Svitavy5. Lanškroun6. Olymp "B"7. TJ Ostrava8. VC Cieszyn9. Přerov10. Prostějov11. Žiar nad Hronom12. F-M "C"13. KP Brno14. Česká Třebová15. Žilina16. F-M "B"

St. žáci a žačky