23. 2. 2014 STŽKY Č.TŘEBOVÁ KP PCE KRAJE

Krajský  přebor  Pardubického  kraje, starší žákyně 23.2.2014 Česká Třebová.

Česká Třebová – Sokol Pardubice             3:1    25:15, 25:14, 19:25, 25:14

Hrajeme doma a stále chybí T. Pešková. Na bloku ji nahrazuje Hana Václavková, která hraje volejbal od září 2013, takže velice krátkou dobu, ale co můžeme dělat?  Začínáme dobře a s přehledem vyhráváme první dva sety. Do třetího setu nastupujeme nesoustředěné (myslíme si, že se soupeř porazí sám) a od začátku děláme zbytečné chyby.  Soupeř má obrovský bodový náskok, který se snažíme dotáhnout. Stále bodujeme, ale chyba na servisu a v poli nám prohrává set. Kdybychom podrželi servis, určitě, by jsme tento set vyhráli. Čtvrtý set, byl z  naši strany opět celkem snadno vyhraný.  Vyhráváme,  3 : 1.

Pardubice  – Dolní Újezd                      2:3

Česká Třebová – Dolní Újezd                 2:3     25:23, 25:12, 24:26, 23:25, 12:15

Družstvo Dolního Újezdu není na tom výkonnostně špatně, takže jsme čekali obrovskou bitvu. Začínáme dobře, v koncovce vyhráváme první set 25:23. Druhý set je snadnou záležitostí českotřebovských dívek, na soupeři je znát předchozí prohraná koncovka.  Vedeme 2:0, připomínám dívkám nezvládnutý předchozí třetí set. Od začátku setu děláme vlastní chyby,“ které soupeře startují“.  Soupeř vede o 3 - 4. body  a  českotřebovská  děvčata, nejsou  schopná  soupeřův náskok „dorazit“.  Vždy udělají nějakou banální chybu, která dívkám z  D. Újezdu,  usnadňuje  jejich  hru.  Prohráváme 24:26.  V dalším setu vedeme dosti vysokým bodovým náskokem, ale problém nastává v postavení zóna č. II V. Šplíchalová, zóna č. III nahrávačka N. Foldynová a zóna č. IV blokařka H. Václavková.  Nahrávačky,  „hrají míče do kůlu“, kde H. Václavková  není schopná „složit míč“, (připomínám, že hraje od září volejbal, tedy 6 měsíců a na tak krátký čas, je velice šikovná). Později, přes upozornění  nahrávačkám, „ proč hrají takovéto důležité míče na H. Václavkovou    a ne V. Šplíchalovou, tedy za hlavu  nahrávačky“,  zjišťuji, že V. Šplíchalová nechtěla útočit ze zóny       č. II. tak přesvědčila nahrávačky, aby ji do zóny č. II. míče  nenahrávaly.  V tomto postavení,  dívky  dostaly nejvíce bodů a myslím si, že i díky této skutečnosti, dívky zápas nevyhrály.  V posledním,  rozhodujícím setu vedeme 12:8, ale kazíme servis,  nejsme schopné  přihrát a když přihrajeme, tak máme již uvedené nešťastné postavení v poli a nesložíme míč. Prohráváme 12:15, tím celý zápas 2:3. Škoda, takto dobře  rozehranného zápasu, ale díky našim chybám se družstvo D. Újezdu chytilo a hrálo velice dobře.                                  Českotřebovská děvčata prohrála, ale takovéto zápasy, kdy musí bojovat o každý míč, jim dávají obrovské zkušenosti. Doufáme, že se jim to příští rok vrátí.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Bělková Kristýna,  Voleská Kristýna,  Linda Klimková,  Foldynová Natálie, Veronika Šplíchalová,  Václavková Hana,  Veselá Anna,  Kvapilová Gábina, zapisovala Nerudová Monika.