19. 10. 2014 STŽKY D.ÚJEZD KP PCE KRAJE

Krajský  přebor  Pardubického  kraje,  starší žákyně 19.10.2014 Dolní Újezd.

Česká Třebová  – Sokol Pardubice            3:0        25:16, 25:15, 25:7

Stále musí hrát na postu blokařky třetí nahrávačka Gábina Kvapilová.  Zvykáme si na ponuré a málo osvětlené prostředí haly.  Hodně světla berou tmavé kachličky, kterými je obložena místní tělocvična.  Copak tento zápas nebude nějaký velký problém, ale druhý s D. Újezdem. Hrajeme v pohodě, ale proti minulému týdnu děláme velké množství vlastních chyb. Zápas vyhráváme 3:0, na hřiště, pouštíme  Moniku  Nerudovou.

Česká Třebová – Sokol Dolní Újezd            0:3        21:25, 28:30, 21:25

Na tento zápas jsem se netěšil, protože bohužel stále chybí háčky základní sestavy    a když „otočíme A. Veselou do zadní části hřiště“, na síti je nahrávačka, Foldynová, další nahrávačka Kvapilová a Voleská. V této sestavě máme problém „složit míč“, ač pomáhá A. Veselá, „ doskokem“. Zkrátka v kategorii St. žákyň máme marodku a malý počet hráček v této kategorii nedává možnost si nějak pomoci.                    V kategorii Kadetek máme na blok Václavkovou a Daleckou a na smeč Šplíchalovou, takže zde není problém postavit základ spolu s žákyněmi. Víme, že družstvo D. Újezdu udrží míč a když  nejsme schopné, „složit míč     a pouze ho uhráváme, nemáme šanci“.                                                                                                                   Velmi důležitý byl první set, kdy českotřebovská děvčata vedla cca 17:11, ale nejsou schopná přihrát kvalitní servis soupeře a když ho přihrají, tak díky „špatnému postavení“ míč pouze uhráváme. Děláme vlastní chyby, ale hlavní důvod je, že se na každý bod musíme strašně nadřít, protože musíme absolvovat velká množství pokusů   udělat  jediný bod. Další zlomový set byl druhý set, který končíme za stavu 28:30 zkaženým podáním.             No a třetí set, to byl pokus o nějaký návrat do zápasu, ale bez útoku to opravdu nejde. Dle výsledků jednotlivých setů, je vidět, že to byl vyrovnaný zápas, bohužel neuhráváme koncovky setů.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Voleská Kristýna, Linda Klimková, Foldynová Natálie, Veselá Anna, Bečičková Michaela, Kvapilová Gábina, Nerudová Monika. Nemocné jsou Pešková, Bělková a Hrišková.