23. 3. 2014 STŽKY POLIČKA KP PCE KRAJE

Krajský přebor Pardubického kraje, starší žákyně 23. 3. 2014 Polička.

Polička – Česká Třebová                     0:3       4:25, 9:25, 14:25

Poprvé jsme kompletní a jsem zvědav, jak bude hra dívek v tomto složení vypadat. Družstvo Poličky se drží ve středu, tabulky Pardubického kraje.  Již dle výsledků bodů jednotlivých setů, je vidět, že nám soupeř nedělal žádné problémy. V každém setu střídáme a pouštíme dívky z lavičky na hřiště.

VK Lanškroun – Česká Třebová                0:3     18:25, 12:25, 23:25,

Družstvo Lanškrouna je v tabulce krajského přeboru na 2. místě. Máme jim co vracet, protože dívky díky různým problémům (zranění, hory, rodinné záležitosti, atd.) nehrály kompletní a zatím s družstvem Lanškrouna vždy prohrály. Takže konečně hrajeme v základu a já uvidím odezvu na plánování tréninků, co se dívky naučily a na čem ještě musíme pracovat.                                                                                                                                            Od začátku zápasu hrajeme výborně. Dobře hrajeme v obraně, v útoku „skládáme míče“ a máme výborný servis. První a druhý set je ze strany českotřebovských dívek volejbalová paráda.                                Přes, upozornění na možnost snížení koncentrace ve třetím setu, tato záležitost nastala. Za stavu 0:5, beru první oddechový čas. Snažím se dívky přinutit opět „makat“, bohužel, nedaří se. Prohráváme        9 : 18, ale začínáme se chytat!!!  Daří se ve dvou bodových sériích, dotáhnout na 20:20. Přidáváme další dva body a vedeme 22:20. Děláme chybu a v následující rozehře získáváme bod. Soupeř boduje a snižuje na 23:22. Daří se přidat ulívkou 24. bod. Naši chybou soupeř snižuje na 24:23. Daří se přihrát soupeřův servis a tvrdým útokem vytloukáme blok soupeře. Vyhráváme 3 : 0.

Dívkám chyběly dva body k postupu na mistrovství republiky, tedy stačilo uhrát 2. místo, což bylo v silách českotřebovských dívek. Taková možnost se již nemusí naskytnout!!!!                                                               Komu ze stovek družstev starších žákyň, hrající volejbal, se podaří hrát na Mistrovství České republiky ???

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Bělková  Kristýna,  Veselá Anna,  Voleská Kristýna,  Linda Klimková,  Pešková Tereza,  Foldynová Natálie,  Šplíchalová Veronika,  Václavková Hana.