8. 12. 2013 STŽKY D.ÚJEZD KP PCE KRAJE

Krajský  přebor  Pardubického  kraje, starší žákyně 8.12.2013 Dolní Újezd.

Sokol Pardubice  – Česká Třebová                  1:3     21:25, 25:23, 14:25, 12:25

První set je z naši  strany zahrán velice uvolněně. Když uděláme chybu, okamžitě ji napravíme. Po vítězném prvním setu dochází k ztrátě koncentrace a s myšlenkou, že se soupeř  porazí sám, hrajeme druhý set. Ač se snažíme v koncovce druhého setu vyrovnat bodový náskok soupeře, dvě vlastní zbytečné chyby nám prohrávají set.     Začínám  konstatovat,   že druhé sety jsou pro českotřebovské dívky kritické.  Protože „jev“, uvolnění koncentrace po prvním setu se opakuje velice často.  Následující dva sety, se již děvčata koncentrovala a bez problémů vyhrávají třetí a čtvrtý set.

Sokol Dolní Újezd – Česká Třebová                 3:2     19:25, 23:25, 25:17, 25:12, 15:12

Začínáme skvěle a soupeře v prvním setu jednoznačně přehráváme. Nástup do druhého setu máme jako tradičně hrozný. Prohráváme o 2:8. Po absolvování 30 vteřinového oddechu a „řádné domluvě“, se daří bod po bodíku  stahovat  soupeřův náskok a v koncovce setu jistější koncovkou vyhráváme. Vedeme 2:0, takže vítězství na dosah. Jenže, co se následně dělo na hřišti, je neskutečné.  Místo, aby  děvčata  po šťastně zahrané koncovce druhého setu byla v „laufu“,  skutečností je pravý opak.  Na co  sáhneme,  je  špatné,  nepřihrajeme  servis, nenahrajeme, nezaútočíme, nezablokujeme a co je tristní,  nebojujeme  o míče. Vypadá  to,  jako by děvčata  průběh třetího setu vůbec nezajímal.  Na lavičce,  „mohu dělat co chci“,  vše zbytečné.  Soupeř si dělá na hřišti co chce a českotřebovská děvčata to vůbec „netočí“. Nejhorší je, že vývoj a průběh čtvrtého setu je naprosto stejný.  Dostáváme pěknou „latu“. Stav 2:2.                                                                      Co s tím?  Přinuťte  dívky,  po takovémto průběhu  zápasu  zlepšit svůj herní projev a donutit se ke zvýšení bojovnosti.  Překonat pocit zklamání, je neskutečně těžký.  Od začátku rozhodujícího setu prohráváme. Soupeř otáčí stranu,  náskokem 2 míčů. V koncovce pátého setu se daří na soupeře „dorazit“ 10:11, ale naše vlastní chyby, pokažené podání, následuje  útok do autu, další útok do sítě a poslední míč opět chyba na servisu, nás porážejí. Prohráváme 2:3.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Bělková Kristýna,  Voleská Kristýna,  Linda Klimková,  Veronika Šplíchalová,  Foldynová Natálie,  Pešková Tereza,  Vašinová Dominika,  Václavková Hana.