1. – 2. 6. 2019, VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ, TURNAJ LANŠKROUN.

 

První červnový víkend strávily starší žákyně na antukovém turnaji v Lanškrouně. V sobotu ráno se vlakem vydala dvě družstva vstříc novým zážitkům a nejen těm volejbalovým :-). Turnaje se celkem zúčastnilo 24 týmů a o konkurenci  nebyla nouze. Holky měly možnost zahrát si proti výběrům reprezentace r,2006, výběru kraje KCM Pardubického kraje (tam figurovaly naše tři hráčky: Neumannová Lucka, Jebousková Pája, Horáková Sára).

Holky za celý víkend odehrály velkou porci zápasů. Takovéhle akce jsou pro hráčky důležité, aby sbíraly zkušenosti a byly co nejvíce v kontaktu s balónem ;-). I prohry dokáží posunout dál a vzít si z toho nějaká pozitiva :-). Chtěla bych holky pochválit za nasazení a obětavost, kterou předvedly. Je úžasný pohled, když se dostane vývoj zápasu do napínavé koncovky, co holky dokážou na hřišti předvést a jakou mají upřímnou radost :-)!

Po sobotní rozehrávce v základních a kvalifikačních skupinách oba týmy čekaly zápasy "finálových" skupin, kde se rozhodovalo o konečném umístění. Každý tým tak čekaly dva zápasy se soupeřkami na podobné výkonnostní úrovni.

Tým B hrál ve skupině o 22. – 24. místo. V úvodním utkání s družstvem Svitavy B se holky sehrávaly, protože byly v jiném složení než v sobotu, kterou odehrály bez nahrávačky "specialistky". První set tedy prohrály, ale v druhém už se chytily a vypracovaly si náskok a naději na tie-break. Bohužel se nevydařila koncovka a zápas skončil prohrou 0:2. V dalším zápase proti DDM Brno však už holky nedaly soupeřkám šanci a předvedly sebejistý výkon zakončený vítězstvím 2:0.

Tým A ve skupině o 13. – 15. místo nejprve narazil na Svitavy A, a ve vyrovnaném zápase došlo za stavu 1:1 na tie-break. Rozhodoval každý balón, ale nakonec byly úspěšnější soupeřky. V posledním zápase, který se hrál už za velkého vedra v pravé poledne, se holky utkaly s týmem Slavia HK. Na hráčkách už byla znát únava z dvoudenních bojů a přes svou snahu podlehly naše holky soupeřkám ve dvou setech.

Všechny týmy si odvezly sladké ceny, pamětní diplomy a hezké vzpomínky na vydařený turnaj, který pořadatelé výborně připravili. Tak snad zase za rok...

 Česká Třebová "A": Klementová Marťa, Kolářová Kája, Havránková Zuzka, Beranová Áďa, Štosová Barča, Pataki Terka, Valterová Klárka.

Česká Třebová "B": Klimešová Anička, Kadlecová Bětka, Kubová Terka, Řeháková Natka, Zahrádková Šárka, Růžičková Denča, Urbanová Lucka

 

Trenéři                       

St. žáci a žačky

Všechny akce