11. 1. 2014 STŽKY UNIČOV KP OLM KRAJE

Krajský přebor Olomouckého kraje,starší žákyně 11.1.2014 Uničov.

Ke třetímu  kolu  KP Olomouckého kraje jedeme do Uničova.  Zraněná je stále A. Veselá, které snad po tomto víkendu začne pomalu trénovat. Důvodem,  bylo  přišití  přetržených vazů v kotníku, které si přivodila  2. 11. 2013 při turnaji Stříbrná vločka České republiky.  Toto vážné zranění zatím trvá 10 týdnů a  uvidíme jak  půjdou její  přetržené  vazy,  zrehabilitovat.  Nechceme  nic uspěchat, aby rychlá rehabilitace nenechala trvalé následky. Jak znám Aničku, tak vím, že by byla schopná  zítra  nastoupit       a hrát.  Dále je nemocná Tereza Pešková, která bere antibiotika.                                                                                       Takže k dispozici jsou:  K.Bělková, H. Václavková, N. Foldynová, L. Klimková, V. Šplíchalová,      K. Voleská, D. Vašinová  a P. Landová.  Gábina Kvapilová pomáhá hrát družstvu chlapců.                                                                                                                  

VK Prostějov “A“ - Česká Třebová                  2:0             25:19, 25:12                      První  set hrajeme dobře do stavu 15, potom děláme vlastní chyby a neutočíme, ale uhráváme.  Proti družstvu Prostějova A, “musíme skládat míče, jinak je máme zpět na palici“.  V druhém  setu nám nedávají dívky z Prostějova žádnou šanci,  pokusit se zabojovat.  Prohráváme 0:2 první zápas.

KRS Uničov – Česká Třebová                         0:2             15:25, 16:25       Družstvo  Uničova,  je  nejslabší družstvo této skupiny, které postoupilo ze sk. B.  Bez problémů  vítězíme  2:0  a opět se udržíme v první pětce nejlepších družstev Olomouckého kraje.  Jako je veliký výkonnostní rozdíl mezi našim družstvem z Prostějova, Přerova, či  Olomoucí, takový je výkonnostní rozdíl mezi našim družstvem a postupujícími družstvy ze sk. B.

UP Olomouc -  Česká Třebová                     2:0             25:6, 25:9                           Opět, stejný problém. Hrajeme velice špatně, bez úsilí a viditelné snahy chtít hrát. Prohráváme s družstvem Olomouce  0:2.  Velice ostudná porážka, có, dívky !!!!

 PVK  Přerov A - Česká Třebová                           2:0             25:15,  25:20                     Po předchozím mizerně  odehraném  zápase,  následovala dívkám řádná domluva.  Jsem byl zvědav, zda to alespoň trochu pomohlo? Nástup do prvního setu je skvělý, bojujeme o každý míč, dokonce skládáme míče. Problém nastává v chybách, které následně děláme. První problém je uhrávání míčů a  následuje  přihrávka.  Protože, pokud neutočíme, ale pouze uhrajeme míče, “ s o to větší razancí, ho máme zpět na hlavě“ a opět ho špatně přihrajeme, nebo ho vůbec nezvedneme. Takže se nesmíme bát, pokusit se tvrdě útočit, a tím  soupeře dostat pod tlak. Protože takto se vyhrává.  Zde nám určitě pomůže uzdravená  Tereza Pešková a později i Anička Veselá.   Druhý set byl lepší prvního, ale soupeř hrál s přehledem a výsledek si pohlídal.  Prohráváme  0:2                       

Opět obsazujeme 4. místo a zůstáváme  v elitní skupině St. žákyň Olomouckého kraje.

 

Zapsal Rostislav Hanzelka

 

Celková tabulka:

 

p.

Družstvo

Kolo

1.

2.

3.

4.

5.

6.

body

1.

VK Prostějov A

10

13

13

 

 

 

36

2.

Přerovský volejbalový klub A

13

8

8

 

 

 

29

3.

SK UP Olomouc

8

10

10

 

 

 

28

4.

Česká Třebová

7

7

7

 

 

 

21

5.

Uničov

6

5

6

 

 

 

17

6.

VK Prostějov B

5

6

5

 

 

 

16

7.

VK Prostějov C

4

2

4

 

 

 

10

8.

Šternberk

3

3

2

 

 

 

8

9.

Přerovský volejbalový klub B

2

4

1

 

 

 

7

10.

VK Prostějov D

1

1

3

 

 

 

5

 

St. žáci a žačky

Všechny akce