18. – 19. 1. 2020 VOLEJBAL STARŠÍ ŽÁKYNĚ A, ČP ČR BRNO.

Náš tým se účastnil dalšího kola poháru, jednalo se o první kolo po spojení skupin západ a východ celé soutěže. Díky našim výkonům z minulých kol  hráčky bojovaly ve 4 výkonnostní skupině z celkového počtu  7. Turnaj se konal v Brně za účasti 7 týmů: Vavřinec Kladno, Loko Plzeň, Junior Brno, Šanov Teplice, Dansport Praha, VK Napajedla a náš tým. Prvně je třeba poděkovat domácím za skvělou organizaci = ubytování, zázemí v hale, jídlo, servis, bufet, výsledky, rozhodčí... Na pohár jsme odjížděli bohužel jen v sedmi hráčkách, bez libera a bylo to znát. Ze šesti utkání hráčky  4x hrály tie-break (2 výhry a 2 prohry) a celkově - 3 výhry a 3 prohry. Ještě v posledním utkání s Dansport Praha tým hrál o celkově druhé místo v tabulce a tedy o postup do výkonnostně lepší skupiny. Byl to velmi vyrovnaný turnaj, skvělý volejbal a nádherné herní momenty. V posledním zápase došly síly (fyzické i morální) a to rozhodlo o našem celkovém čtvrtém místě ve skupině. Našich sedm statečných: Kája Vašková, Áňa Samková, Zuzka Havránková, Marťa Klementová, Klára Valterová, Denda Růžičková, Terka Pataki + Pája Jebousková, která se k nám připojila v sobotní podvečer a odehrála 3 poslední zápasy turnaje (přijela vlakem po odehraných 2 soutěžních zápasech kadetek v České Třebové = velké DÍKY za podporu hráčce i rodině). I přes velké zklamání z výkonu i výsledku v posledním zápase, kdy to prostě nešlo, je třeba smeknout a tímto: DĚKUJI hráčkám za předváděný volejbal, bojovnost, chuť a fandění si, za chování, za odehraná utkání a za super výkon proti nejlepšímu týmu z Kladna (vyzkoušela se nová herní taktika, prohra 1:2, ale mohlo to být i 2:0 pro nás) a je třeba si uvědomit, že oproti jiným týmům s průměrným počtem hráček 10 v týmu, byl náš výsledek a předváděná hra maximem. Děkuji za spolupráci Honzovi Valterovi.

MR

St. žáci a žačky