8. 9. 2013-STŽKY-Kroměříž

Volejbalový turnaj starších žákyň

„KROMĚŘÍŽSKÝ POHÁR 2013“

Dne 8. září 2013 pořádal VC Kroměříž volejbalový turnaj starších žákyň. Turnaje se účastnilo 5 družstev a hrál se ve dvou tělocvičnách. Systém turnaje každý s každým do 21 bodů.

SK Geodézie Česká Třebová – Slavia Uherské Hradiště     2 : 0  21:10,21:8

Turnaj začínáme dobře, snažíme se vyvarovat velkému množství zbytečných chyb.  Bez větších problémů vítězíme.

SK Geodézie Česká Třebová – Volejbalový klub Zlín          2 : 0  21:4,21:16

Družstvo děvčat ze Zlína, je velice slušně výškově vybavené. Bohužel ze všeho nejvíce,  potřebují dělat tělesnou přípravu. Ambice jsou větší,  než-li  skutečnost.  Naše dívky hrají  dobře, bojují o míče a potom je z útoku úspěšně „skládají“.

SK Geodézie Česká Třebová – VC Kroměříž „B“               2 : 0  21:6,21:3

Hrajeme v pohodě, soupeř nedostává žádnou šanci.  Na hřiště pouštíme novou hráčku Hanu Václavkovou z Dlouhé Třebové, která přišla do našeho oddílu před měsícem z Pardubic, kde hrála mládežnický basketbal.  Na hřišti s děvčaty oslavila první bodový míč.

Finále.                                                                                                                 SK Geodézie Česká Třebová – VC Kroměříž „A“              2 : 0  23:21,21:16

Začínáme špatně. Nejsme schopné zvednout servis a útok soupeře. Prohráváme 2:7, beru oddech a přesvědčuji dívky, co mají učinit,  aby  se výkonnostně „zvedly“.  Bodík po bodíku dotahujeme, ale vždy uděláme zbytečnou chybu, která nám nedovoluje, se bodově dotáhnout. Prohráváme 16:19. Soupeř kazí servis a nám se daří vybojovat míč, který byl nakonec rozhodující pro koncovku prvního setu. Bojovnost a obětavost českotřebovských dívek slavila úspěch. Druhý set byl opět obrovská bitva o každý míč, ale již víme, že jsme soupeře  schopné  porazit a to bylo rozhodující. V koncovce setu si vytvoříme několika bodový náskok, který naše dívky  uklidnil a s přehledem vyhrávají druhý set. Vyhráváme 2:0 a tím i celý turnaj.

Pod vedením  R. Hanzelky hrála a střídala:  Veselá Anna, Bělková Kristýna (krásně ze středu vedla útoky na jednu, či druhou stranu. Výborné !!), Pešková Tereza, Šplíchalová Veronika,  Foldynová Natálie, Klimková Linda, Václavková Hana

Zapsal: Rostislav Hanzelka