24. 2. 2019 VOLEJBAL ST.ŽÁKYŇ, PARDUBICE, D. TŘEŠŇOVEC, Č. TŘEBOVÁ.

Na neděli 24. 2. 2019 bylo nalosováno další kolo KP starších žákyň.

A tým hrál v Pardubicích, kde si poradil s oběma soupeři – domácími Pardubicemi i Poličkou. A stále si drží první místo v kraji.

Hrály: Blažková, Dušková, Dvořáková, Hyláková, Kaplanová, Pešková, Ropková, Vernerová

B tým hrál v Dolním Třešňovci, kde další kolo pořádal Lanškroun. Našim cílem bylo udržet B skupinu, proto abychom daný úkol splnily jsme museli porazit Litomyšl. Cíl byl splněn - výhra 3:1. Škoda prohraného setu, kdy jsme v koncovce polevili v koncentraci. V zápase proti Lanškrounu jsme neměli co ztratit. S každým setem jsme se postupně zlepšovali, i díky plnění taktických pokynů. Za 3. set tohoto zápasu holky zaslouží velkou pochvalu. Další kolo nás čeká již tuto neděli 3. 3. 2019 v Poličce – soupeři nám budou domácí tým a Svitavy A. (jr)

Hrály: Havránková, Horáková, Janecká, Jebousková, Klementová, Mastíková, Neumannová, Plocová, Vašková

C tým hostil další kolo krajského přeboru starších žákyň, skupina E. V prvním zápase proti Vysokému Mýtu hrály holky od začátku pěkný volejbal, bez zbytečných chyb. Díky mírné převaze na naší straně ČT poměrně hladce vyhrála první 2 sety. Ve třetím setu jsme se zhoršili na podání a málem nás to stálo set. Bojovnost na síti i v poli však nakonec vedly k vítězství v setu i v zápase. Proti volejbalově vyzrálejším soupeřkám z Chvaletic naše hráčky od začátku musely dotahovat, ale přesto podaly vyrovnaný výkon. Dokázaly čelit tvrdým podání i útokům soupeřek. Ve druhém setu dokázaly stáhnout bodový náskok a vyrovnat na 24:24, úplná koncovka jim ale nevyšla. Nakonec prohrály ve třech setech, ale patří jim pochvala za bojovnost a týmový přístup. Jedna výhra a jedna prohra znamená, že pro příští kolo zůstáváme ve skupině E, hrajeme v Pardubicích.

Hrály: Beranová, Dubská, Hrdličková, Kadlecová, Nováková, Pataki, Řeháková, Valterová, Zahrádková