15. 2. – 16. 2. 2020, VOLEJBAL-STARŠÍ ŽÁKYNĚ B , ČP ČR.

O víkendu 14.-16.2.2020 se náš oddíl stal pořadatelem poslední sedmičky celorepublikové soutěže – Českého poháru starších žákyň. Ve skupinách už se potkávají družstva podobné herní úrovně, což je pro nás všechny ideální. Náš turnaj byl ovlivněn absencí družstva z Vyškova. My jsme narazili na samé známé soupeře, se kterými jsme už v předešlých kolech hráli. Jako první jsme nastoupili proti Rychnovu nad Kněžnou. V prvním setu se dost hledáme, nedaří se. Druhý set jsme zvládli lépe my, ale tie-break zahrál lépe soupeř – 1:2. Proti Zlínu jsme se dostali v prvním setu do dramatické koncovky, kterou ale nezvládáme a prohráváme  24:26, celý zápas pak 0:2. Třetí zápas proti Orionu Praha B vyhráváme 2:0 a čtvrtý zápas proti Mikulova Praha B prohráváme v tie-breaku 13:15. Ve všech případech se jednalo o velmi vyrovnané zápasy. Herně holky odehrály svůj standard. Určitě umí zahrát lépe, ale bohužel někdy i hůř.:-) Posun jsme zaznamenali zejména u vrchního podání, ze kterého jsme konečně začali dávat body. V sobotu večer se konal povinný seminář pro trenéry na téma: ,,Lze postoupit do vyšší skupiny s jednou výhrou?“ V neděli nás čekal už jen jeden zápas proti Sokolovu, který jsme prohráli 0:2, ale výkon byl z naší strany velice slušný. Zůstáváme tedy v poslední skupině a napjatě čekáme na určení pořadatele pro březnový turnaj.:-)

Na závěr velké poděkování maminkám Terky, Elišky, Jitky, sestře Káji a tatínkovi Míši za ochotu vypomoci nám s obsluhou bufetu. Ostatním rodičům, kteří se zapojili tím, že nám upekli vynikající moučníky, také moc děkujeme. Ze strany hostujících družstev byl bufet hodně chválený.:-) Celý turnaj svědomitě zapisovala Barča K. s Jíťou.:-) Z našeho pohledu se turnaj i díky výše uvedené pomoci vydařil.