22. 3. 2014 STŽKY PŘEROV KP OLM KRAJE

Krajský přebor Olomouckého kraje,starší žákyně 22. 3. 2014 Přerov.

K  dalšímu kolu  KP Olomouckého kraje jedeme do Přerova.   Jelikož děvčata před měsícem sestoupila ze skupiny A do skupiny B, neměl by být problém skupinu B vyhrát.                                                                                                                                          Takže k dispozici jsou:  V. Šplíchalová, A. Veselá, T. Pešková, H. Václavková, N. Foldynová,        L. Klimková, K. Voleská  a  M. Nerudová.

VK Prostějov “C“ - Česká Třebová                  0 : 2             10:25, 23:25                      První set, hrajeme výborně (ač, střídáme) a soupeři povolíme  pouze 10 bodů.  Ve druhém setu tradičně dochází k uvolnění soustředění, ale zkušeně s přehledem dohráváme set. Opět střídáme a na hřiště pouštíme dívky z lavičky (takovéto střídání praktikujeme po celý turnaj).  Vyhráváme  2 : 0 první zápas.

KRS Uničov – Česká Třebová                         0 : 2             19:25, 21:25                                      Pro družstvo Uničova a ostatní družstva skupiny B, jsou tyto zápasy velice důležité.  Důvodem je,  sami  sobě si dokázat, že mají výkonnostně na to, hrát vyrovnané zápasy s nejlepšími družstvy skupiny A, kam českotřebovská děvčata jasně patřila. Dívky z Uničova se snaží jakkoliv vrátit míč a to se jim daří.  Když Vám soupeř v jedné rozehře, třikrát vrátí míč, musíte míč třikrát přihrát, třikrát nahrát a opět třikrát zaútočit.  No v takovémto počtu herních činností se chyba udělá. Navíc českotřebovská děvčata vědí, že zápas vyhrají a dle toho hrají. Bez větších problémů vyhráváme 2 : 0.

VK Prostějov B -  Česká Třebová                    0 : 2             8:25, 15:25

Hrajeme dobře, nemáme problém vyhrát.

PVK Přerov B - Česká Třebová                     1 : 2             9:25,  25:21, 8:15

Po snadno vyhraném prvním setu 25:9, dochází k absolutnímu uvolnění soustředění dívek na hru. Ač v koncovce druhého setu, střídáme zpět na hřiště základ, nejsme schopné druhý set vyhrát. Třetí set, je plně v naši režii. Vítězíme 2:1. Vyhráváme  skupinu B.                                                                    Protože, to byly poslední zápasy krajského přeboru Olomouckého kraje, končíme v celkovém pořadí na pěkném 4. místě za družstvy, VK Prostějov, UP Olomouc  a  PVK Přerov. Všechna tato družstva postupují do finále Mistrovství České republiky starších žákyň.

Zapsal Rostislav Hanzelka

K  dalšímu kolu  KP Olomouckého kraje jedeme do Přerova.  Opět jedeme bez hráčky základního kádru K. Bělkové. Jelikož děvčata před měsícem sestoupila ze skupiny A do skupiny B, neměl by být problém skupinu B vyhrát.                                                                                                                                          Takže k dispozici jsou:  V. Šplíchalová, A. Veselá, T. Pešková, H. Václavková, N. Foldynová,        L. Klimková, K. Voleská  a  M. Nerudová.