25. 1. 2014 STŽKY PŘEROV KP OLM KRAJE

Krajský přebor Olomouckého kraje,starší žákyně 4.kolo 25.1.2014 Přerov.

K dalším  kolům  KP Olomouckého kraje odjíždíme do Přerova.  Po zranění jede i A. Veselá, která to půjde poprvé po dlouhé době zkusit. Bohužel nejede Pešková, Vašinová a Foldynová, takže poprvé budeme hrát na jednu nahrávačku, kde na postu nahrávačky bude působit L. Klimková a postu  „U“,  to bude zkoušet K. Voleská. Takže k dispozici máme: K.Bělkovou, L. Klimkovou, V.Šplíchalovou, K. Voleskou,                    H. Václavkovou, A. Veselou a P. Landovou

VK Prostějov “A“ - Česká Třebová                        2:0             25:20, 25:17                        Jako  každý turnaj,  nám jsou prvním  soupeřem  děvčata z Prostějova. Respekt českotřebovských dívek z prostějovského družstva, stále je  a bude, ale nedáváme se. Do půlky setu,  je hra naprosto vyrovnaná, ale koncovku setu soupeř zvládá lépe. Stejný je i průběh druhého setu, ale soupeř má jistější koncovku setu. Myslím si, že hrát v základu, byl by výsledek ještě lepší.  Prohráváme 0:2 první zápas.

VK Prostějov “B“ – Česká Třebová                          0:2             13:25, 16:25       Družstvo  Prostějova  B,  je  nejslabší družstvo této skupiny. Jaký, je výkonnostní rozdíl, mezi českotřebovskými dívkami a  Prostějovem, Přerovem, Olomoucí, takový je rozdíl mezi českotřebovskými děvčaty a dalšími družstvy přeboru Olomouckého kraje, tj. třeba, Uničov, Prostějov B, Šternberk( tedy družstva, která vyhrají skupinu B a postoupí do skupiny A).  Po prohrách všech zápasů ve skupině A, tato družstva zase sestupují do sk. B.  Bez problémů  vítězíme  2:0  a díky této výhře  končíme na 4. místě  Přerovského turnaje  a pevně držíme  4. místo v celkové tabulce nejlepších družstev Olomouckého kraje.

UP Olomouc -  Česká Třebová                            2:1             20:25, 25:16, 15:4    Začínáme  hrát velice dobře první set.Co je velice důležité, dobře hrajeme servis, přihráváme, konečně bojujeme a útočíme, tedy, „míče neuhráváme“, jako tradičně. Takto se dá vyhrávat, jinak né !!!  Vyhráváme,  po výborném výkonu první set.   Ve druhém setu jižděvčata z Olomouce  hrají zodpovědně a našim dívkám se daří uhrát pouze 16 bodů. Rozhodující set je jednoznačná záležitost družstva z Olomouce.  Já jsem spokojen s výkonem dívek prvního a půlkou druhého setu. Jsem rád, že dívky poznaly, že se dá hrát s každým soupeřem, “ale musejí chtít hrát a zde chtěly“.

PVK  Přerov A - Česká Třebová                            2:0             25:14,  25:16       Je to dnes náš poslední zápas, ale hrajeme všechny 4. zápasy za sebou bez odpočinku, takže již se začíná projevovat únava.  Na střídání,  máme  pouze  P. Landovou, takže ostatní družstva jsou v této skutečnosti ve výhodě.Soupeř je lepší a vítězí 0:2.

Zde mají obrovskou výhodu družstva Prostějova, Přerova a Olomouce, protože v těchto družstvech nastupují dívky, které hrají extraligu kadetek, některé i juniorek a takovéto zkušenosti, se jim v kategorii St. žákyň jednoznačně hodí. V důležitých chvílích, jsou to právě ony, které berou zahrání důležitých míčů na sebe. Bohužel českotřebovské dívky zatím takovou možnost nemají a musí hrát dle svých možností.