20. 5. 2023 VOLEJBAL, STARŠÍ ŽÁKYNĚ TURNAJ Č. TŘEBOVÁ.

Volejbalový oddíl TJ Sokol Česká Třebová, pořádal turnaj pro kategorii starších žákyň. Oslovena byla družstva z Prahy, Olomouckého kraje, Pardubického kraje, Královohradeckého kraje a dalších měst. Nakonec se podařilo zajistit plný počet 12 družstev.

Účastníci turnaje, VO TJ Svitavy A a B, TJ Slovan Moravská Třebová, VK UP Olomouc A, B a C, VAM Olomouc, VK Lanškroun, KRS Uničov, TJ Sokol Pardubice, TJ Sokol Šternberk, TJ Sokol Česká Třebová.

Základní skupina A.

SOBOTA 20. 5. 2023

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol Šternberk             2: 0 25:19, 25:10

Našim prvním soupeřem bylo družstvo Sokola Šternberk a českotřebovská děvčata s přehledem vyhrála.

TJ Sokol Česká Třebová – VK UP Olomouc „C “              2: 0 25:7, 25:9

Další ze soupeřů českotřebovských dívek je družstvo VK UP Olomouc C, bez větších problémů jednoznačně vyhráváme 2: 0.

TJ Sokol Česká Třebová – VO TJ Svitavy „B“              0: 2 23:25, 21:25

Již od začátku prvního setu se obě družstva střídají ve vedení a jejich bodový stav se stále měnil. V koncovce setu českotřebovské dívky vyprodukují sérii chyb, které vyhrávají družstvu Svitav první set. Průběh druhého setu byl obdobný prvního, opět v koncovce vyrábíme zbytečné chyby, které nám prohrávají tento zápas 0:2.

Semifinálový zápas o 1. - 6. místo.

TJ Sokol Česká Třebová – KRS Uničov   postupuje 1. - 3. místo     0: 2 12:25, 21:25

Družstvo z Uničova známe z odehrání soutěže olomouckého kraje, kde jsme děvčata z Uničova porážela. Bohužel v tomto zápasu se dívkám moc nedařilo.

Budeme hrát o 4. - 6. místo.

Další zápasy semifinále o 1. - 6. místo

Svitavy   B – Svitavy   A          0:2                Svitavy A postupují 1. - 3. místo

Olomouc A – VAM Olomouc     1: 1 lepší míče VAM Olomouc postupují 1. - 3. místo

Družstva, která prohrála, Olomouc A, Česká Třebová, Svitavy B hrají o pořadí 4. - 6. místo

Pořadí o 7.  - 12. místo

Šternberk – Moravská Třebová 1:1 (41:46)    M. Třebová postupuje do skupiny 7. - 9. místo

Pardubice – Olomouc C               2:0 (50:22)   Pardubice postupují do skupiny   7. - 9. místo

Lanškroun – Olomouc B              0: 2 (51:47)   Olomouc B postupuje do skupiny 7. - 9. místo

Družstva Šternberka, Olomouce C a Lanškrouna hrají o pořadí 10. - 12. místo.

Skupina o 4. - 6. místo.

TJ Sokol Česká Třebová – VO TJ Svitavy „B “               2: 0 25:20, 25:22

Hrajeme o 4 až 6. místo v turnaji. Překvapivě k tomuto zápasu nastoupilo na hřiště družstvo plně koncentrované. Holky bojují o každý míč a začínají omezovat počty vlastních chyb. Ale co je hlavní, „dívky chtějí vyhrát“! Stejné družstvo Svitav, které nás poráží 0:2 v základní skupině nyní porážíme po velice slušném výkonu 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – VK UP Olomouc „A “              2: 0 25:20, 25:20

Opět hrají českotřebovské dívky velmi dobře. Již se během absolvování počtu 5 zápasů celého turnaje, výkonnost každé hráčky zlepšila. Již nekazí tolik míčů a jednotlivé hráčky se jednoznačně zlepšily v každé herní činnosti.

Pod vedením G, Boháčkové, A. Felgra a R. Hanzelky hrála a střídala: B. Denárová, K. Cetkovská, L. Felgrová, N. Škarková, N. Brusenbauchová, R. Zahálková, N. Zatloukalová, V. Štechová, S. Valdová, E.Řeháková, S.Provazníková.