10. - 11. 10. 2015 JKY KOSTELEC N.O. ČP ČR

Volejbalový oddíl TJ Sokol Geodézie Česká Třebováse účastnil,

KVALIFIKACE DO                        ČESKÉHO POHÁRU JUNIOREK.                     V  termínu 10. – 11. 10. 2015                                                          V  KOSTELCI NAD ORLICÍ

Dne 10. - 11. října 2015 pořádal volejbalový oddíl VKM REMA Rychnov nad Kněžnou kvalifikaci do Českého poháru juniorek.                                                                                                                                Kvalifikace se zúčastnilo celkem 35 družstev, zde v Kostelci n. Orlicí byla skupina o 12  družstvech : VSK Sparak Děčín, TJ Orion Praha, TJ OP Prostějov, VK TO Lanškoun, TJ Červený Kostelec, Volejbal Tábor, SK TO Duchcov, VK Šanov Teplice, Benešovská 1. Volejbalová, VKM REMA Rychnov nad Kněžnou, TJ Žichlínek, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová.                                                                                      Systém turnaje:                                                                                    - tři čtyřčlenné základní skupiny, systémem každý s každým                                                     -  tři čtvrtfinálové skupiny po čtyřech účastnících systémem každý s každým se zápočtem vzájemného utkání postupujících družstev ze skupin.                                                                   – družstva na 1. místech v semifinálových skupinách do 1. osmičky                                                             - družstva na 2. místech semifinálových skupin do 2. osmičky                                                       - družstva na 3. a 4. místech semifinálových skupin hrají 3D-4E, 3E-4.F, 3F-4D o 3. osmičku Startujíhráčky narozené1.7.1996 a mladší                                                       .                                                                                                                                   Základní skupina A. sobota 10.10.2015

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ Orion Praha       1 : 2  20:25, 25:21, 14:16

První zápas v turnaji hrajeme s družstvem Orion Praha. Družstvo, které neznáme a nevíme, co hrají. Jelikož nemáme k dispozici Terezu Peškovou, jako druhou blokařku, která odjela do Londýna, pomáhají Aneta Köhlerová a Veronika Koubová z družstva St. žákyň. Začínáme velice nervózně,  děláme  obrovské množství vlastních chyb. Potřebujeme se chytit a hlavně musí začít „skládat míče“ dívky z družstva St. žákyň, když hrají na síti. Zatím tato spolupráce nefunguje. Ač se snažíme, prohráváme 1:2.

SK Geodézie Česká Třebová – TJ OP Prostějov       0 : 2  10:25, 15:25

Proti družstvu z Prostějova, nefungovalo vůbec nic, hrajeme špatně. Bohužel se nedaří českotřebovským dívkám zvednout hlavu a skvěle hrající zkušený soupeř (hrají tam i dívky z extraligy) nám nedává šanci. Berme to, jako velice cennou zkušenost.  Prohráváme 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – VSK Spartak Děčín     1 : 2  27:25, 17:25, 11:15

Jedno z nejlepších družstev zde na kvalifikaci. Konečně začíná fungovat spolupráce a výkon se začíná zvedat. Dívky přestávají být „vyděšené“ a objevují se první zdařilé akce. První set hrajeme výborně a dohráváme koncovku setu 27:25. Do druhého setu nastupuje soupeř zcela „naplno“, oproti našim dívkám, které odpočívaly.  Prohráváme druhý set. Třetí set je vyrovnaný, ale v koncovce setu máme špatné postavení na síti, kdy se zkušenější blokařka Kristýna Bělková dostala od sítě a mladé dívky, nezvládly uhrát koncovku setu. Prohráváme 1:2, ale „s hlavou nahoře“.

Semifinále D

SK Geodézie Česká Třebová – VK TO Lanškroun             2 : 1  25:21, 14:25, 15:10

Zápas začínáme velice dobře.  Proti těmto dívkám z Lanškrounu, jsme hráli minulou sezónu KP-KKY   a nikdy se nepodařilo uhrát jediný set. Nyní je máme jako soupeře v 1. lize juniorek, takže ligová předpremiéra. Herní projev, dívek soupeře, působí velice studeným dojmem.                Českotřebovská děvčata začínají konečně hrát, začíná se dařit i St. žákyním, které tento zápas jsou výkonnostně plnohodnotné starším kadetkám.  Ve „velkém stylu“ se a daří se uhrát první set 25:21. Bohužel, do druhého setu  nastupují naše děvčata uvolněná a nesoustředěná, po předchozím vyhraném setu a soupeř toho plně využívá. Prohráváme 14:15. Třetí set se pro nás začíná vyvíjet velice dobře a opět po výborné hře vyhráváme 15:10. Celý zápas vyhráváme 2:1.

Odjíždíme na noc domů, a v neděli nás čekají Teplice, které zde hrají výborně. Ve skupině máme 3 body, podaří li se porazit družstvo Teplic, budeme na druhém místě ve skupině, postoupíme do 2. osmičky a již nemusíme dále hrát.

SK Geodézie Česká Třebová – VK Šanov Teplice             0 : 2  19:25, 12:25

Nedělní ráno, nás nezastihlo v dobré pohodě oproti družstvu Teplic. Naše dívky trápí včerejší problémy a to vlastní chyby a opět nejsme schopné „složit míč“, a to je proti takovému soupeři podmínkou, úspěchu. Navíc družstvo soupeře, maká za každým míčem, hraje opravdu výborně, ví co chce, a hrají o první místo ve skupině, tím i o 1. osmičku ČP. Prohráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – SK TO Duchcov               2 : 0  25:14, 25:11

Jedno ze slabších družstev této kvalifikace. Není co řešit a na hřiště pouštíme Moniku Nerudovou, Hanku Václavkovou a St. žákyni, dnes nováčka, která vystřídala V. Koubovou, nahrávačku Sáru Horskou.  Jednoznačné vítězství českotřebovských dívek. Vyhráváme 2:0.

Hodnocení účasti:                                                                                         – jsem spokojen s postupem do soutěže českého poháru, protože když mi sdělila Tereza Pešková, že jede v tomto termínu do Londýna, velice jsem se zděsil. Kdo bude hrát na bloku? - proto jsem vděčný vedení a dívkám družstva St. žákyň, že družstvu KKY, pomáhají tento  problém vyřešit                                                                                          - dívky družstva St. žákyň přes počáteční ostych a seznámení s hrou družstva našich KKY, mezi starší dívky zapadly a velice jim pomohly. Jsou to Aneta Köhlerová, Veronika Koubová,     a v neděli Sára Horská                                                                                 - uhrát kvalifikaci soutěže českého poháru, je pro družstvo KKY důležitější, než li 1. Liga, protože tu hrajeme, ale neuhrát kvalifikaci, přišly by dívky KKY o 30 kvalitních zápasů, které potřebují hrát                                                                                             - stále si musíme uvědomit, že hrajeme soutěž juniorek, ač jsme prvním rokem kadetky a to jsou čtyři roky rozdíl, takže víc zkušeností a vyhranosti. Postupujeme do 3. osmičky.

Pod vedením R.Hanzelky a J.Kouby,hrála a střídala:  kapitánka Klimková Linda, Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Foldynová Natálie, Šplíchalová Veronika, Václavková Hana, Bečičková Michaela, Nerudová Monika, Aneta Köhlerová, Veronika Koubová, Sára Horská.                                                          Zapsal: Rostislav Hanzelka