24. 11. 2018 JŘI DRÁSOV 1. LIGA

24. 11. 2018, VOLEJBAL JUNIORŮ, DRÁSOV-Č. TŘEBOVÁ, 1. LIGA.

Dne 24. 11. 2018 pokračovala 1. liga juniorů utkáním v Drásově. Tento víkend byl pro některé hráče náročný. V sobotu 24. 11. 2018 se účastnili zápasů juniorské ligy a v neděli zajížděli k zápasům kadetské kategorie do Břeclavi v přeboru Jihomoravského kraje. Družstvo Drásova je v tabulce na 4. místě, naše družstvo na 7. místě s minimálním bodovým rozdílem. Takže jsme ráno vyrazili s cílem přivést si nějaký ten bodík.

Od prvního setu prvního zápasu bylo vidět, že to bude úkol více než náročný. Mnoho chyb našeho družstva v prvním setu způsobilo snadné vítězství domácích. Do druhého setu jsem prostřídal některé hráče, avšak bez efektu. Prohra v druhém setu po lehce zlepšeném výkonu. Do třetího setu nastoupila základní sestava ze začátku prvního setu-Pejchal, Skřivánek V., Kadlec, Jireček, Červinka, Koudelný a libero Šplíchal a družstvo začalo předvádět líbivý, bojovný a bezchybný výkon. Po dvou vyhraných setech dospěl zápas do tiebreaku, který jsme měli celý set pod kontrolou a dotáhli ho do vítězství. Za dnešní první zápas kluci zaslouží velkou pochvalu. Hrál se pěkný a líbivý volejbal.

Do druhého zápasu nastoupila stejná sestava, která končila první zápas. Přesto, že jsem hráče upozorňoval na to, aby hned na soupeře nastoupili s bojovností a bezchybným výkonem, s kterým vyhráli první zápas, tak se tak nestalo a kluci lehce prohráli první dva sety i přesto, že jsem dal příležitost všem hráčům. V třetím setu se hrál vyrovnaný volejbal, projev našeho družstva se zlepšil, ale soupeř si už výsledek pohlídal. S předvedenou hrou jsem byl dnes spokojen, akorát chybí družstvu kolektivní bojovnost a dravost. Individuálně hráči bojují, nasazení je příkladně, ale ten kolektivní projev chybí, ale to se kluci ještě naučí.  Hráli: Kadlec, Koudelný, Pejchal, Jireček, Bělka, Šplíchal, Skřivánek V., Lukáš a Červinka.

Drásov-Česká Třebová 2:3, 3:0.

Zapsal Michal Kadlec

Junioři a juniorky