26. 11. 2016 JKY D.ÚJEZD 1. LIGA

26. 11. 2016 1. LIGA JUNIOREK Č. TŘEBOVÁ-D.ÚJEZD.

Sobota dne 26. 11. 2016 byla dnem, kdy hostíme v soutěži 1. ligy juniorek družstvo TJ Sokol Dolní Újezd. Družstvo, D. Újezdu, mělo v poslední době docela slušné výsledky a naše družstvo má problémy s počtem zraněných a nemocných hráček, takže určité obavy jsou. Do konce základní části soutěže jsou již pouze dva hrací dny. Čeká nás opět čtyřzápasový blok, kdy začnou hrát kadetky, potom juniorky, opět kadetky a tento celodenní blok ukončí juniorky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD           3 :  0  25:13, 25:14, 25:11 čas 45 minut.

Družstvo soupeře přijelo kompletní, „tedy v plné palbě“, a doslechl jsem se, „že přijely získat nejméně jeden bod“. Hrát naše juniorky v základu, tak jsem neměl obavy o výsledek, ale bez dvou hráček základní řady, obavy přicházejí. Českotřebovské dívky přistoupily k prvnímu zápasu velice zodpovědně a soustředěně na tento důležitý zápas zahrály výborně.  Za 45 minut doslova přejely soupeřky z Újezdu 3:0.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD           3 :  2  23:25, 25:19, 25:21, 21:25, 15:13, čas zápasu 110 minut.

Druhý zápas začínáme hrát v 15,15 hodin. Průběh prvního setu, byl z naší strany rozehrán výborně, vedeme 14:4, ale nyní dostala na bloku V. Šplíchalová úder smečí a  bolestí se začíná svíjet a držet prsty. Musíme ji vystřídat, aby se dala ošetřit, na hřiště jde H. Václavková.  V průběhu setu vedeme 16:10, 20:15, ale ani to nestačilo k dohrání setu do vítězného konce. Prohráváme 23:25. Do druhého, setu nastupujeme odhodlané stav změnit. Vedeme 23:17, náhle se T. Kašparové po dopadu z bloku zalily očí slzami a začíná kulhat.  Zjišťujeme, že nemůže chodit na pravou nohu. Střídáme ji, na hřiště jde M. Nerudová. Set se daří vítězně dohrát. Do dalšího setu na hřiště přišla V. Šplíchalová, která se přes bolest prstů přenesla a místo M. Nerudové, jde hrát na smeč H. Václavková.  Třetí set se daří vyhrát 25:21. Nástup do čtvrtého setu máme špatný, od začátku setu prohráváme. Na českotřebovských dívkách je vidět únava, a ač se snaží bodově dotáhnout náskok soupeře, stále si udržuje dva-tři body náskok. Prohráváme 21:25. Hrajeme pátý rozhodující set. Vedeme 3:1, za stavu 8:5 otáčíme stranu hřiště. Již, se zdá, že nebudeme mít problém s dohráním setu, ale polevujeme v nasazení a přicházejí chyby. Soupeř dokonce vedl 10:12, ale daří se zvýšit nasazení a stav srovnat 12:12. Koncovka setu je hororová, ale českotřebovské dívky ji zvládají a vítězí 15:13. Zápas končí okolo 17,30 hod, takže dívky byly v tělocvičně více 9 hodin, což je náročné na koncentraci.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Tereza Pešková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Michaela Bečičková, Hana Václavková, Nerudová Monika, Tereza Kašparová o zápis se postarala Kristýna Voleská,