9. 9. 2017 JKY STŘEŠOVICE TURNAJ

9. 9. 2017 TURNAJ JUNIOREK VE VOLEJBALE STŘEŠOVICE PRAHA.

Dne 9. září 2017 pořádal volejbalový oddíl TJ Tatran Střešovice, jednodenní volejbalový turnaj. Turnaje se účastnilo 9 družstev, výkonnostně extraliga JKY a 1. liga.

Důvodem naši účasti na několika turnajích, je rozehrání družstva juniorek na    1. ligu a sehrání s děvčaty, které přestoupily do našeho oddílu z Třebechovic.

Bohužel nějaká epidemie po turnaji v Přerově, nedovolila našemu družstvu jet kompletní, protože některé dívky stále zvracely a trpěly průjmy. Takže jsme museli sáhnout do družstva st. žákyň a svoji pomoci přispěly Eliška Pešková a Kristýna Vernerová.

Základní skupina.

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ TATRAN STŘEŠOVIVE (extraliga)  0 : 2  20:25, 23:25

První zápas v turnaji hrajeme s extraligovými hráčkami z Tatranu Střešovice.  Zápas je vyrovnaný, ale nehrajeme v základu, snažíme se střídat, takže děláme větší množství vlastních chyb, které nás v koncovkách porážejí. Turnaj pro nás není v této sestavě tak důležitý, ale zároveň chceme, aby „dívkám něco dal“. Takže, se snažím střídat s citem a na hřiště do každého setu někoho pustit.  Prohráváme zápas 0:2, ale nebylo to špatné.

SK Geodézie Česká Třebová – TEPLICE (1.liga) 2 : 0  25:9, 25:15,

Ambiciozní  družstvo soupeře. Předcházející zápas hrálo družstvo Teplic s Tatranem Střešovice       a „zle jim zatápělo“. Proti českotřebovským dívkám si soupeř myslel, že to bude snadné, ale „zle narazil“. Nedáváme dívkám z Teplic žádnou šanci a přitom stále střídáme. Hodnotím zápas, jako snadný. Vyhráváme rozdílem dvou tříd 2:0.

Hrajeme o 4. – 6. místo.

SK Geodézie Česká Třebová – TJ MIKULOVA PRAHA (1. liga ) 2 : 0  25:15, 25:14

Opět podcenění našich dívek, soupeř hrál v minulém ročníku kvalifikaci do extraligy, tak si myslel, že snadno uspěje. Bohužel, opět soupeři nedáváme žádnou šanci a vítězíme rozdílem třídy. Nechci říci, že by soupeř byl špatný, ale nám to „sedlo a vše se dařilo“. Vyhráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – TJ SLAVIA H. KRÁLOVÉ (1.liga JKY)      2 : 0  18:25, 18:25

Zápas začínáme výborně, vedeme 9:1, bohužel děláme banální chybu, po které přijde taková „deka“, že českotřebovské dívky, nejsou schopné dobře zahrát jediný míč.  To jsem ještě nezažil, aby dívky nebyly schopné, zahrát po takovou dobu, jediný úspěšný míč, který by dívkám pomohl změnit situaci na hřišti. Do této doby se dařilo dívkám na bloku, které skládaly pravidelně míče. Bohužel dívky blokařky Kašparová a Štefanová jsou mladé, nevyhrané a dobře postavený blok, je dostal až na samé dno. Další problém byl, že jim nikdo ze zkušených dívek nepomohl otočit s postavením, i ony všechny odpadly.  Již jsme snad prohrávali 10:23, když děvčata otočila stranu a přidala nějakých 8 bodů.  Prohráváme 2:0.

Obsazujeme 5. místo. Nebýt takového výkonnostního výpadku v posledním zápasu, byl by výsledek dívek výborný. Když si vezmeme, že chyběla Pešková Tereza, která v Přerově velice tvrdě útočila, Kristýna Bělková, která na smeči také zahrála výborně, Kristýna Voleská, která se trápila, ale v okamžiku, kdy to v Praze nešlo, jsme potřebovali tvrdě zaútočit, protože přehrávání míčů zadarmo se v této kategorii již nedá používat.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala: Štefanová, Kašparová, Klimková, Foldynová, Bečičková, Šplíchalová, Hladílková, st. žákyně Pešková Eliška a Vernerová Kristýna.

Pořadí v turnaji:

Kralupy nad Labem