19. 11. 2016 JKY PRAHA ČP ČR

19. – 20. 11. 2016 ČESKÝ POHÁR JUNIOREK PRAHA-ŘEPY, 1. OSMIČKA.

V sobotu dne 19. - 20. 11. 2016 v ranních hodinách odjíždíme do Prahy Na Španielku k prvnímu kolu, Českého poháru juniorek. Českotřebovské dívky vyhrály svoji kvalifikační skupinu a po zásluze hrají první osmičku, kterou jako pořadatel organizovalo družstvo SK Španielka Praha – Řepy. Druhou osmičku pořádal oddíl TJ Svitavy a třetí osmičku Slavia Uherské Hradiště.                                  Postupy a sestupy, poslední dvě družstva z každé skupiny A, B sestupují do skupin B a C, první dvě družstva skupin B a C postupuji do skupin A a B.                                                                     K dispozici máme Veroniku Šplíchalovou, Terezu Peškovou, Lindu Klimkovou, Anetu Kőhlerovou, Natálii Foldynovou, Kristýnu Voleskou, Míšu Bečičkovou, Moniku Nerudovou, Terezu Kašparovou. Stále nemocná je Kristýna Bělková, Dominika Kliglová a Tereza Kahounová. V sobotu nás čeká pět zápasů a v neděli dva zápasy.  Soupeřem nám budou družstva: KCM Volejbal Vysočina, TJ Kralupy, TJ Junior Brno, TJ Tatran Střešovice, SK Španielka Řepy-Praha, VSK Spartak Děčín, VK Valašské Meziříčí.

Sobota 19. 11. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VSK SPARTAK DĚČÍN                  1 :  2  25:23, 17:25, 10:15

Soupeř hrající 1. ligu juniorek přijel o 20 minut později, takže začátek zápasu byl z obou stran velice nervózní. Začínáme hrát dobře a první set vyhráváme. Ve druhém setu blokuje Kristýna Voleská smeč jedné z nejlepších smečařek turnaje a musí odstoupit. Palec ji velmi otekl a s tím hrát nemůže. Od této chvíle se na druhé smeči střídají Kašparová a Nerudová. Zápasy v této nejlepší skupině Č. poháru jsou velice náročné a každé družstvo musí hrát „v plné palbě, tedy to nejlepší, co má“. Bohužel nejsme schopné zopakovat výkon prvního setu. Prohráváme 2:1. Tělocvična Španielka.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VK VALAŠSKÉ  MEZIŘÍČÍ         2 :  0  25:15, 25:16 Nejslabší družstvo této skupiny, vítězství je povinnost. Tělocvična Ruzyně.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ TATRAN STŘEŠOVICE           2 :  0  25:17, 25:16

Střešovice hrají extraligu kadetek, takže čekáme těžký zápas. Velice milé bylo překvapení, když českotřebovské dívky přistoupily k tomuto zápasu opravdu zodpovědně a družstvu Střešovic nedaly vůbec šanci zvítězit. Dívky hrály skvěle, nedělaly velké množství vlastních chyb a naopak soupeře svoji útočnou hrou k chybám nutily. Porážíme účastníka extraligy kadetek 2:0. Tělocvična Španielka.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ  JUNIOR BRNO             0 :  2  23:25, 22:25

Družstvo vysokého výškového průměru, kde máme problém se prosadit. Protože musíme cestovat z jedné tělocvičny tj. Španielky na Ruzyni, opět na Španielku a zpět na Ruzyni, a opět zpět na Španielku. Takže musíme stále cestovat a střídat rozměry jednotlivých tělocvičen. Španielkla je malá tělocvična s nízkým stropem a hala na Ruzyni je obrovská hala, kterou používají házenkáři Dukly Praha. V tomto obrovském prostoru se českotřebovské dívky špatně orientovaly. Prohráváme 0:2. Tělocvična Ruzyně.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – KCM  VOLEJBAL  VYSOČINA       2 :  1  15:25, 25:21, 15:13

Tradiční soupeř, kterého známe již z žákovské kategorie. Jedno z nejlepších družstev této věkové kategorie v ČR.  Bohužel, zápas se měl hrát na Ruzyni, ale zde již vojáci zavírali tělocvičnu, tak jsme se museli stěhovat zpět na Španielku. Čekáme, až dohrají předchozí zápas. Hrát začínáme okolo        20 hodiny večer. První set prohráváme celkem snadno, ale co se potom děje na hřišti, je volejbalová paráda českotřebovských dívek. Soupeř tvrdě smečuje, ale českotřebovské dívky čapají každý míč v poli a vrací zpět. Soupeř opět útočí, ale míč má zase zpátky, po několikanásobném opakování těchto akcí, soupeř kazí, nebo se daří přihrát míč a z útoku našim dívkám bodovat. Opravdu parádní večerní zápas. Vyhráváme 2:1.  Končíme, ve 21,15 hod, čeká nás rychlý převlek, cesta na večeři a zajištění ubytování. Tělocvična Španielka.

Neděle 20. 11. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ KRALUPY  N/  LABEM            1 :  2  25:19, 13:25, 11:15

Čeká nás další těžký zápas, protože Kralupy jsou na tom herně výborně a jejich výškový průměr také není zanedbatelný. První set hrajeme výborně a vyhráváme. Druhý set, byl z naši strany ostudný. Prohráváme 13:25. Hrajeme rozhodující set. Od začátku vyrovnaný průběh, potom se soupeři daří udělat několik bodů navíc, které již českotřebovská děvčata nejsou schopná dotáhnout. Prohráváme 1:2. Tělocvična Španielka.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK ŠPANIELKA ŘEPY                  0 :  2  12:25, 18:25

Dívky Španielky hrající extraligu kadetek, májí také výkonnostní výkyvy, ale na nás nastoupily připravené, koncentrované s maximálním výkonem. Českotřebovská děvčata rezignují. Nohy jim již nechodí a nejsou schopné zvednout míč v poli. Na takovéto těžké zápasy musí být fit cele družstvo s výkonnostně vyrovnanou lavičkou. Jinak není šance na větší úspěch. Když si uvědomíme, že celý turnaj muselo odehrát 5 dívek a 2 dívky se střídaly na postu druhé smečařky, není divu. Tělocvična Ruzyně.

Českotřebovská děvčata si dokázala, že jejich výkon je na velice slušné úrovni, ale musí hrát v základu a naplno. Že jsou schopná, jako jediné družstvo celé první osmičky ČP, porazit družstvo Vysočiny, které turnajem procházelo celkem snadno. Obrovským úspěchem bylo udržet první osmičku a dokázat ostatním družstvům, že tam pomalu také patří.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Michaela Bečičková, Nerudová Monika, Tereza Kašparová, zraněná Kristýna Voleská,

Končíme na 6. místě a držíme se v první osmičce soutěže Českého poháru juniorek.