26. 2. 2017 JKY TRUTNOV 1. LIGA

26. 2. 2017, 1. LIGA VOLEJBALU JUNIOREK ČESKÁ TŘEBOVÁ – TRUTNOV

Na neděli 26. 2. 2017 bylo nalosováno poslední kolo ligy kadetek i juniorek. Nás čekaly poslední dvojzápasy na domácí palubovce v hale Na Skále. K prvnímu a třetímu zápasu nastoupily kadetky proti soupeřkám z Prostějova.

Soupeřkami juniorek byl tým z Trutnova.  Do prvního i druhého juniorského zápasu nastupují holky, které odehrály první polovinu soutěže. V druhé polovině je čekal nelehký úkol – zachránit ligu kadetek pro svoje mladší spoluhráčky. Úkol nelehký, ale holky jsou bojovnice a ligu kadetek uhrály. Za odměnu je čekal „jejich“ volejbal.  A jak se nám dařilo? První zápas je plný pěkných výměn, bojovnosti v poli. Žádný bod není zadarmo. Rozhodují vlastní chyby. První dva sety ztrácíme v koncovce, třetí set vyhráváme my, čtvrtý set si vybíráme oddech a soupeřky dotahujeme až v koncovce. Ale set už nezískáme.

Druhý zápas je posledním zápasem dne. Možná únava, možná celodenní nálož volejbalu. Na hřišti chybí bojovnost. I když…. holky by chtěly, ale nemluvíme, jsme pozdě u míče. Chvílemi jsme samy sobě soupeřkami, jak se honíme po hřišti. Únava je znát i na větším množství vlastních chyb. Prohráváme první set, druhý vedeme o hooodně, ale nakonec rozhoduje koncovka.  Set je náš. I třetí set je vyrovnaný. Čtvrtý set se opět holkám nepovedl a soupeřky si už hájí svůj náskok.

Oba zápasy prohráváme 1:3. První zápas je pěknou podívanou. Druhý zápas o chtíči holek…