12. 11. 2016 JKY NOVÉ VESELÍ 1. LIGA

12. 11. 2016 1. LIGA JUNIOREK NOVÉ VESELÍ-Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu dne 12. 11. 2016 odjíždíme autobusem společně s družstvem kadetek k dalším zápasům       1. ligy. Cílem je uhrát nějaké body, které by nám pomohli udržet 3. místo 1. ligy juniorek.  Čeká nás čtyřzápasový blok, kdy začnou v 9 hod. hrát juniorky, potom kadetky, opět juniorky a tento celodenní blok ukončí kadetky.

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ  – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ   3 :  1  25:23, 20:25, 25:14, 25:23

První, co překvapí po příchodu do nádherné haly v Novém Veselí, je jejich řešení spojení hlediště, zázemí s bufetem a vlastní tělocvičny. Jsem překvapen, že městys s 1 600 obyvatel, vybuduje pro své obyvatelé takovou pěknou halu. Její návštěva svádí k plnému sportovnímu vyžití, jsou zde 3 kurty a jezdí zde hrát dívky z velkého okolí a dokonce i 50 km vzdálenosti.                                           Problém, který pro naše dívky nastává, je obrovský prostor ve kterém se ztrácí a mají problém s časováním.  Českotřebovské dívky bojují, ale výškový průměr našich dívek, nám nedovoluje zablokovat vysoké dívky domácího družstva. Mimo třetího setu, kdy nám soupeř povolil uhrát pouze 14 bodů, který byl „ výkonnostním výpadkem“ českotřebovských dívek, se bojuje o každý míč, což je vidět na bodovém stavu jednotlivých setů. Po slušném výkonu prohráváme 1:3.

Druhý zápas začínáme hrát cca 13:15 hodin. Přiznám se, že jsem docela věřil v úspěch druhého zápasu, protože si myslím, že máme dobrou fyzičku, kterou soupeře přehrajeme. Od začátku druhého zápasu, jsme jednoznačně lepší děvčat  Nového Veselí. Již neděláme tolik vlastních chyb, naopak naši aktivní hrou (dobrý servis, hra v poli, razantní a chytré útoky) tlačíme soupeře do chyb, které je porážejí. První dva sety jsou v jednoznačně v režii českotřebovských dívek.  Po vyhraných dvou setech, dochází k výraznému uvolnění soustředění našich dívek, a ač se snažíme sebevíc, dostáváme „dardu“, pouze 9 bodů.  Od začátku čtvrtého setu českotřebovské dívky prohrávají 2:5, 6:10. 7:11, 12:15, 16:18, 19:19, 20:21. Kdo by věřil, že je možné po takovém výprasku, který dívky dostaly ve třetím setu se po celý průběh čtvrtého setu pomalu výkonnostně zvednout a set ještě vyhrát, by byl obrovský optimista.  Českotřebovské dívky to dokázaly a vybojovaly výsledek 3:1, což jsou výborné 3 body. Dobrá práce dívky, díky!!!

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Nerudová Monika, Tereza Kašparová.