29. - 30. 3. 2018 JKY PŘEROV ČP ČR

29.-30. 3. 2018 JUNIORKY FINÁLE ČP ČR VE VOLEJBALE PŘEROV.

Ve čtvrtek 29. a pátek 30. 3. 2018 pokračovala soutěž Českého poháru posledním 4. kolem. Hostitelem soutěže ČP, byl volejbalový klub“ Volejbal Přerov“.  Do Přerova odjíždíme ve čtvrtek ráno z Č. Třebové 6,51 hod rychlíkem ČD. Již víme, že se tohoto posledního turnaje nebude účastnit družstvo Tábora.           Čtvrtek 29. 3. 2018

SK Geodézie Česká  Třebová  –  TJ Lanškroun          1 : 2  23:25, 25:23, 12:15

K dispozici nemáme Šplíchalovou, která dělá od rána ve Svitavách přijímačky, takže do Přerova dorazí odpoledne, Do základu stavíme Peškovou, Klimkovou, Bělkovou, Foldynou na libero, Štefanovou, Voleskou, a na účko místo Šplíchalové dáváme Hladílkovou. Hrajeme dobře, bohužel problém tohoto družstva je v uhrávání koncovek setů. Již dle uhraných bodů, je vidět, jak byl tento zápas vyrovnaný. Bohužel nám zápas prohrávají vlastní chyby.   Prohráváme 1:2.

SK Geodézie Česká Třebová –  Střešovice Praha            1 : 2  16:25, 25:22, 3:15

Soupeř ze skupiny nástavby 1. ligy juniorek, který prohrál v této skupině jediný zápas a to právě s našimi děvčaty. První set začínáme špatně a stále bodový náskok soupeře tlačíme před sebou. Druhý set je lepší a překvapivě právě v koncovce setu vyrovnáváme stav a dohráváme koncovku. Třetí set je pro českotřebovské dívky ostudný, prohrávají 3:15. Prohráváme 2 :1

SK Geodézie Česká Třebová – Volejbal  Tábor                    2 : x   kontumace

Družstvo Tábora nepřijelo a turnaje Č. poháru se neúčastnilo. Českotřebovská děvčata vyhrávají 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová  –  Valašské Meziříčí         0 : 2   19:25, 22:25

Družstvo, které postoupilo z druhé osmičky. Zde je problém s technikou, protože dívky soupeře, neví, kam míč zahrají a českotřebovským dívkám se špatně brání. Českotřebovské dívky, měly jednoznačně vyhrát.  Prohráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – Volejbal Přerov           1 : 2    20:25, 26:24, 6:15

Hrajeme s dalším extraligovým družstvem a je to z naši strany, “ je to zcela jiné kafe“. Českotřebovské dívky makají a předvádějí zcela jiný volejbal než li s družstvem V. Meziříčí. Dívky bojují o každý míč, a prohrávají až  koncovku prvního setu. V průběhu druhého setu stále prohráváme o 1-2. míče, ale daří se v koncovce setu úspěšně ubránit útoky soupeře, a na sítí „skládat míče“, zde excelovala Tereza Pešková. Zasloužené vítězství druhého setu, po velice obětavé hře českotřebovských dívek. Bohužel ve třetím setu, již nebyly dívky schopné, zopakovat předchozí výkon, ale tento set dle trenérů, patřil mezi nejlepší celého turnaje. Třetí set prohráváme 6:15.

Pátek 30. 3. 2018

SK Geodézie Česká Třebová – Španielka Praha          0 : 2    12:25, 17:25

Je to první zápas v neděli ráno a to nikdy nevíme, jak se dívky vyspí. Nehrajeme dobře a extraligovému soupeři nejsme žádným soupeřem. Ještě navíc se v začátku druhého setu zranila V. Šplíchalová, které některá ze spoluhráček zalehla nohu a jak se snažila otočit a vstát, tak si něco v koleni poškodila. Dohráváme docela rozhozené a nejsme schopné zlepšit herní projev. Jednoznačně prohráváme 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – TJ OP Prostějov           2 : 1    23:25, 28:26, 15:13

Družstvo Prostějova také postoupilo z druhé osmičky, hráčky i trenéři jsou nažhaveni v první osmičce  „se ukázat“. Je to stejné jako s družstvem Valašského Meziříčí. Hráčka trefí mizerně míč a ten spadne za bloky, do rohu, atd. Českotřebovské dívky se snaží, ale nejedou na maximum. To se změnilo, když na ostatních hřištích, se skončilo hrát a družstva a diváci se přemístili čekat k našemu kurtu na vyhlášení výsledků. Nyní začínají českotřebovské dívky bojovat, soupeři stačí jeden míč k výhře 0:2. Dívky srovnávají a přetahují se o koncovku setu. Vyhráváme 28:26. Stejný průběh měl rozhodující set. Nám chyběla T. Pešková a V. Šplíchalová, na účko místo Šplíchalové šla hrát N. Foldynová, blok místo Peškové odehrála Bělková, a smeč místo Bělkové hrála Kašparová. Vyhráváme 15:13,. Vyhráváme 2:1.

Hodnocení 4. kola Č. poháru 2017/18.                                                                                                     Průběh turnaje byl opět velice vyrovnaný a záleželo na momentální dispozici družstva. Naše děvčata měla problém s chybějícími hráčkami, které na této úrovni v tomto malém počtu hráček, nelze nahradit. Přesto se na hřiště dostaly všechny dívky, které odvedly lepší, či horší herní výkon, ale každá dostala šanci. Když si uvědomíte, že na prvních třech místech byly družstva hrající extraligu, které trénují častěji našich dívek a mají jiné podmínky, tak před našimi děvčaty byl pouze Lanškroun, který má jako středisko trochu jiné podmínky a zásady, které jim pomáhají zvyšovat výkonnost všech věkových kategorií.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová Veronika, Klimková Linda, Pešková Tereza, Voleská Kristýna, Foldynová Natálie, Viktorie Štefanová, Sabina Hladílková, Bělková Kristýna, Kašparová Tereza.

Skupina CP-JKY-4-A

ČP KKY + JKY, 4.kolo - 1.osmička,29.-30.3. 2018 (čtvrtek, pátek) Pořadatel - Volejbal Přerov