21. 9. 2019, VOLEJBAL JUNIOŘI, Č. TŘEBOVÁ-SVITAVY B, KP M2.

Dne 21. 9. 2019 odehrálo družstvo juniorů další zápas v přeboru mužů Pardubického kraje, tentokrát na venkovních hřištích, slunečně ozářené a za ideálních podmínek. Poměrně hodně omluvenek z utkání trochu mrzí způsobilo, že k utkání bylo připraveno 7 hráčů + trenér: Štěch, Kadlec J, Lukáš, Hruška, Svoboda, Sykora, Koudelný a Kadlec M. Soupeřem nám bylo družstvo Svitav, které je tvořeno hráči do 23 let, kteří prošli výběry družstev hrajících ex-kadetů a 1.ligy juniorů. Kupodivu to bylo naše družstvo, které v prvním zápase soupeře přehrávalo a vypadalo to na výhru v prvním setu. Bohužel naše družstvo je hodně mladé, a tak nakupením chyb v koncovce prvního setu umožnili soupeři zvítězit. Další dva sety už byly v režii soupeře. Stále učíme hráče na hřišti spolu komunikovat, povzbuzovat se, bojovat i když se nedaří. To se nám daří velice pomalu, ale jsme trpěliví. Do druhého zápasu místo Sykory nastoupil Koudelný, tím se nám posílil blok, ale zase jsme trochu hůře přihrávali a na náhru místo M. Štecha nastoupil M. Kadlec. První set byl takový sehrávající. V druhém jsme do stavu 18:15 vedli, avšak pak přišel kolaps, kdy jsme mnoho chybovali a nedokázali si na hřišti moc pomoci, set prohráváme 19:25. Ve třetím setu už to byla hra, kterou si představujeme, aby kluci předváděli. Bojovnost, povzbuzování, soudržnost. Samozřejmě jsme vyrobili mnoho chyb, ale hra měla náboj a měla svoji kvalitu. Set sice prohráváme 25:27, ale zasloužili jsme si vyhrát a i když to nedopadlo, byl bych rád, abychom na tento herní projev v neděli v Letohradu navázali.