28.-29.10.2017 JKY PRAHA ČP

ČESKÉHÝ POHÁRU JUNIOREK VE VOLEJBALE. V  termínu 28. – 29. 10. 2017,  PRAHA ŘEPY.

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ Lanškroun          2 : 0  25:23, 25:21

Na tento turnaj jsme cestovali v sobotu ráno v 6,14 hod z České Třebové. V tělocvičně jsme v 8,45 hod a máme dosti času na přípravu před prvním zápasem. Soupeřem, nám je družstvo z regionu, družstvo Lanškrouna.  Jsme lepší družstva Lanškrouna. Vyhráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – Slavia Hradec Králové 1 : 2 19:25, 25:15, 15:17

Zápasy s družstvem Hradce Králové, přinášejí náznaky velkých rivalských bitev. Hrajeme s tímto družstvem již několik roků a většinou jsme uspěli. V současné době dívky z Hradce vyrostly a mají jeden z nejvyšších výškových průměrů v republice.  První set prohráváme tradičním pomalým rozehráním.  Ve druhém setu začínáme hrát rychle a soupeř nestíhá. Třetí set začínáme hrát opět dobře, ale náskok, který si vytvoříme do koncovky rozhodujícího setu, prohospodaříme vlastními chybami.   Prohráváme 1:2.

SK Geodézie Česká Třebová – Slavia Liberec         2 : 1  20:25, 25:12, 15:8

První set hrajeme špatně, dívky soupeře podcenily, a po zásluze prohrávají první set. Druhý set se českotřebovské dívky hecují a již hrají naplno a výborně. Vyhrávají 25:12. Třetí set snadno a bez problémů vyhrávají 15:8. Vítězíme 2:1.

SK Geodézie Česká Třebová – Španielka Řepy  1 : 2  16:25, 25:16, 10:25

Začátek zápasu máme opět špatný, na co sáhneme, kazíme. Družstvo soupeře je nažhavené proti našim dívkám a jejich projev je velice vitální. Po zásluze prohráváme první set, 16:25. Do druhého setu se dívky hecují a snaží se opět vrátit zpět do hry aktivní hrou. Nasazení do druhého setu se vyplácí,          a soupeře jednoznačně přehráváme 25:16. Třetí set je opět vyrovnaný, ale v koncovce setu děláme chyby. Prohráváme 1:2.

Geodézie Česká Třebová – Tatran Střešovice          0 : 2  22:25, 22:25

Náš, asi nejhorší zápas. Hrajeme špatně, čehož jednoznačně soupeř využívá. Je to poslední zápas českotřebovských dívek v sobotu a je znát již únava. Prohráváme 2:0

Neděle  29. 10. 2017

Geodézie Česká Třebová – Volejbal Přerov            0 : 2  19:25, 22:25

První set z naší strany nevýrazný, prohráváme 19:25.  Do druhého setu nastupují dívky odhodlané extraligového soupeře potrápit. Hrajeme dobře, stále stačíme „soupeři škodit“. Dokonce v koncovce setu vedeme, soupeř dotahuje, ale za stavu 23:23 máme servis, který kazíme a poslední smeč také končí v síti. Škoda, bylo to hratelné, prohráváme 0:2.

Geodézie Česká Třebová – TJ Orion Praha   2 : 1  27:25, 21:25, 15:7

Poslední zápas turnaje a českotřebovské dívky chtějí vyhrát a odčinit předchozí porážku s družstvem Přerova, kde se dal brát alespoň bod. Orionka má 8. bodů, českotřebovská děvčata 7. bodů. Od začátku 1. setu hrajeme špatně, dívky z Orionky na nás „vletěly“ a prohráváme 1:6. Začínáme se chytat, ale nejsme schopné dotáhnout bodový náskok soupeře.  To se daří až v koncovce setu, kterou 27:25 vyhráváme. Druhý set prohráváme 21:25. Do třetího setu se dívky začínají hecovat a jsou připravené „makat“.  Jsme jednoznačně lepší, Orionka již nedostává žádnou šanci. Vyhráváme 15:7, celkem 2:1.                                                                                          Tři družstva Česká Třebová, Hradec Králové a Orion Praha, mají po 9 bodech. Musí se počítat sety a míče. S Orionkou, máme sety stejné, ale jednoznačně lepší poměr míčů. Družstvo H. Králové, má horší sety s Č. Třebovou a Orionkou, takže končí za Č. Třebovou a Orionkou.

Hodnocení 1. kola Č. poháru 2017/18.                                                                                                     Průběh turnaje byl hrozně vyrovnaný a záleželo na momentální dispozici družstva, kvalitě hráčské lavičky a počtu hráček na střídání. Dle výsledků je vidět, že zde nebylo družstvo, které by vyhrálo turnaj bez porážky. Některé zápasy, nebo sety našich dívek, s družstvy Přerova, Španielky, Lanškrouna, H. Králové, Orionu, byly herně na špičkové úrovni této kategorie. Dívkám takovéto vyrovnané zápasy dávají hrozně moc zkušeností. Raději prohrajeme kvalitní zápas 25:27, nežli vyhrajeme zápas 25:12, protože vítězství 25:12 dívkám nic nedá.

Děkuji Vám dívky za výbornou reprezentaci oddílu TJ Sokol Geodézie Č. Třebová a města Č. Třebová

Pod vedením Rostislava Hanzelky a Jiřího Fišara, hrála a střídala:  kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Tereza Pešková, Voleská Kristýna, Foldynová Natálie, Viktorie Štefanová, Sabina Hladílková, Bečičková Michaela.