15. 10. 2016 JKY VYSOČINA 1.LIGA

15. 10. 2016 1. LIGA JUNIOREK Č. TŘEBOVÁ-VYSOČINA.

Dne 15. 10. 2016 hostíme družstvo juniorek KCTM Volejbal Vysočina, je to družstvo krajského centra talentované mládeže kraje Vysočina. Družstvo Vysočiny ještě neprohrálo jediný zápas v 1. lize juniorek, takže soupeř opravdu kvalitní.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – KCTM  VOLEJBAL VYSOČINA        1 :  3             26:24, 23:25, 21:25, 18:25

První zápas 1. ligy juniorek byl od začátku velikou volejbalovou bitvou o každý bod. První zápas začaly českotřebovské dívky dobře, na soupeře se „hecly“ a chtěly tohoto velkého favorita potrápit      a nedat mu body zadarmo. První set, vyhráváme v koncovce 26:24. Start do druhého setu máme špatný, od začátku setu prohráváme o 2-3 body a v průběhu tohoto setu, nejsou českotřebovské dívky schopné bodový náskok soupeře dotáhnout. Prohráváme koncovku setu 23:25. Průběh třetího setu je kopie druhého. Čtvrtý set je do stavu 11:11 vyrovnaný, následně soupeř „uletí“ o 5 míčů a našim dívkám chybí vůle, stav setu ještě změnit. Prohráváme 1:3, ale „prohrát se zvednutou hlavou“ s  takovým soupeřem není ostuda.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – KCTM  VOLEJBAL VYSOČINA        3 :  2             28:26, 18:25, 10:25, 26:24, 15:12

Hrajeme opět souběh s 1. ligou kadetek a druhý zápas začínáme hrát až v 16,15 hodin. Opět nastává bitva o každý bod. První set vyhráváme v naprosto vyrovnané koncovce 28:26. Ve druhém setu za stavu 8:9 nastává problém. Blokařku Kristýnu Bělkovou s bolestivou grimasou po útoku soupeře musíme vystřídat (dle názoru přihlížejícího lékaře zlomený malíček, což se po ošetření v Ústí n/Orlicí  potvrdilo). Na hřiště pouštíme M. Bečičkovou, která svoji výškou absolutně tento post nemůže hrát, ale musíme dohrát set a potom změnit základní postavení. Do čtvrtého setu dáváme na blok Terezu Kašparovou z Chocně a Terezu Peškovou, na smeč Anetu Kőhlerovou a Míšu Bečičkovou, diagonální hráčku Veronika Šplíchalová a nahrávačku Linda Klimková, libero Natálie Foldynová.                      No a co nyní? Jsou dvě možnosti!! Buď českotřebovské dívky zranění jedné z hráček „semkne          a  budou se spoléhat na své dovednosti“,  nebo to bez jedné z „hráček, které táhnou družstvo“ vzdají. Pochopitelně zde musí být i účast soupeře, který si myslí, že to nyní bude snadné               a podcení nás. No a právě tato skutečnost se stala.  Soupeř nás podcenil a českotřebovská děvčata se začínají pomalu  dostávat do“ laufu“.  Vedeme 21:17, nedaří se složit míč a soupeř jde do vedení 22: 23. Na hřiště pouštíme Kristýnu Voleskou, která odpočatá z lavičky dohraje set do vítězného konce 26:24. Hrajeme rozhodující set, na hřišti necháváme stejný základ, ale na smeč jde úspěšná Kristýna Voleská.  Začínáme špatně, 2:3, ale již 7:4, 10:6, 13:10, 14:12. Vítězíme zaslouženě, 15:12. Musím pochválit dívky, protože „dřely“ a bojovaly o každý bod.  První zápas byl herně výborný a druhý zápas ještě přidal ze strany českotřebovských dívek více bojovnosti.  Skvělá práce dívky!!!

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Kristýna Bělková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Nerudová Monika, Tereza Kašparová.