VOLEJBAL 1. LIGA JUNIOREK  sk. II.   nástavbová část 1. ligy juniorek                          TJ Sokol Geodézie Č. Třebová – TJ Lokomotiva Trutnov

Poslední dva zápasy soutěže 1. ligy juniorek ročník 2018/19

TJ SOKOL GEODÉZIE Č. TŘEBOVÁ  –  TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV        3 : 1    25:14, 25:11, 19:25,25:15 čas 77 minut

Je neděle 24. března 2019 a hrajeme poslední dva zápasy 1. ligy juniorek ročníku 2018/19. Hostíme družstvo dívek z Trutnova. Zároveň to je loučení dívek Lindy Klimkové, Terezy Peškové, Kristýny Voleské s mládežnickou kategorií. Dívky se rozjedou po vysokých školách a nikdo neví, zda jejich volejbalová kariéra bude nadále pokračovat. Družstvo Trutnova je našim tradičním soupeřem, takže se dobře známe. Od začátku zápasu jsme jednoznačně lepší soupeře, kterého dobrým podáním a výborným útokem, nutíme dělat velké množství chyb. První 2 sety jednoznačně vyhráváme a to mi dovolí střídat další hráčky. Ve 3 setu vedeme 14:10, ale od tohoto stavu nejsme schopné přihrát servis, prohráváme 14:20. Musím střídat zpět základ družstva, který stahuje na 18:22, 19:23, ale „rozjetý“ soupeř českotřebovským dívkám nedává šanci vyhrát. Prohráváme třetí set 19:25. Poslední set, je již celkem snadnou záležitostí českotřebovských dívek. Vyhráváme 3:1, po celkem dobrém výkonu.

TJ SOKOL GEODÉZIE Č. TŘEBOVÁ  –  TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV        3 : 0    25:17, 25:13, 25:14  čas 54 minut

Průběh druhého zápasu byl zcela jednoznačný, hrajeme velice dobře a vyhráváme 3:0 za 54 minut.

Děkuji dívkám Lindě Klimkové, Tereze Peškové a Kristýně Voleské za skvělou reprezentaci našeho oddílu TJ Sokol Geodézie Česká Třebová a města České Třebové. Tuto partu jsem převzal v roce 2012 jako mladší žákyně a trénoval až do ukončení jejich mládežnické kategorie, tedy roku 2019. Toto družstvo patřilo mezi nejlepší družstva v České republice a porážkami extraligových družstev svoji výkonnost mnohokrát dokázalo.

Dále děkuji ostatním dívkám, které hrály, či pomáhaly odehrát 1. ligu juniorek. Doufám, že budou úspěšně pokračovat v nastavené herní kvalitě předchozí party dívek.                              Jsou to dívky, Foldynová Natálie, snad i Štefanová Viktorie, Kašparová Tereza, Bicanová Valentýna, Dušková Adéla, Dvořáková Šárka, Hyláková Nikola, Kaplanová Anna, Pešková Eliška, Vernerová Kristýna.

Pod vedením R. Hanzelky, Sokol Geodézie Č. Třebová reprezentovala: Klimková Linda, Pešková Tereza, Štefanová Viktorie, Blažková Lucie, Kašparová Tereza, Foldynová Natálie, Hladílková Sabina a Pešková Eliška.

První a druhé družstvo nástavby II. TJ Tatran Střešovice a TJ Sokol Nové Veselí, bude hrát kvalifikaci s ostatními družstvy skupin I. a III.                                                                           Potom hrají vítězové kvalifikace s družstvy sestupujícími z extraligy o postupu do extraligy.