4. 2. 2018 JKY H.KRÁLOVÉ 1. LIGA

4. 2. 2018 VOLEJBAL 1. LIGA JUNIOREK Č. TŘEBOVÁ-H. KRÁLOVÉ.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ SLAVIA HRADEC  KRÁLOVÉ   3:1  27:25, 19:25, 25:12, 25:15, čas 95 min.

Dne 4. 2. 2018 v neděli odehrálo družstvo juniorek poslední dvě kola základní skupiny 1. ligy juniorek. Vzhledem k tabulce této skupiny, kdy českotřebovské dívky mají 4. bodový náskok před Hradcem, má právě družstvo Hradce Králové v případě dvou vítězství 3:0 možnost jít na první místo skupiny „C“. Takže zde je důvod hrát o první místo ve skupině, a o body které se budou započítávat do další části soutěže. Zde se spojí první tři družstva skupiny „C“ (Česká Třebová, Hradec Králové a Pardubice), s prvními třemi družstvy skupiny „D“, již víme, že to jsou TJ Tatran Střešovice, TJ VK Dukla Liberec a TJ Loko Trutnov. Takto se vytvoří skupina, kde se bude hrát o postup do kvalifikace extraligy juniorek. Stejné skupiny utvoří družstva skupin A-B a E-F.

Začátek zápasů je plný chyb z obou stran.  Českotřebovské dívky vedou o několik bodů, které soupeř stále stahuje, 16:16, 21:18.  Koncovka setu 23:23, 25:25, takže opravdu vyrovnaný set. Se štěstím ho vyhráváme 27:25. Ve druhém setu „od začátku taháme za kratší konec“, prohráváme 9:11, 17:18, 19:21. Koncovku prohráváme 19:25. Ve třetím setu od začátku vedeme a nedáme soupeři možnost se zvednout. Vítězíme 25:12. Nástup do čtvrtého setu máme skvělý a vedeme 9:2, 17:7, 21:10. S velkým přehledem vyhráváme čtvrtý set 25:15, celý zápas 3:1.

Vítězství 3:1, prvního zápasu nám přidělilo 3 body, takže již máme 7 bodů náskok před Hradcem Králové. Do druhého zápasu předěláváme základní postavení, protože V. Štefanová odehrála předchozí zápas 1. ligy kadetek na bloku. Takže ji nechám odpočívat a místo ní jde z postu smečařky na blok K. Bělková a pouštíme na hřiště další hráčky K. Voleskou a S. Hladílkovou. Vlastní herní průběh tohoto druhého zápasu je zcela jiný předchozího zápasu.  Hradec má zraněnou hráčku a nemá za koho ji vystřídat. Na hřišti musí fyzicky být, jinak prohrají kontumačně. Takže již vlastně nehrají o nic.  No       a  právě tato role jim svědčí. Nedělají si nic ze zkaženého míče a hrají bezstarostně. První set 25:22 vyhráváme. Ve druhém setu je hra absolutně vyrovnaná, 8:7, 10:12, 16:15, 19:19, 22:20,23:21, 24:25.  Bohužel, nezvládáme koncovku    a prohráváme 25:27. Ve hře českotřebovských dívek, se začíná objevovat moc chyb „a začínám mít pocit, že soupeř začíná mít navrch“. Musím tuto situaci řešit a na hřiště pouštím základ z prvního zápasu. Od začátku třetího setu vedeme 8:5, 12:11, 21:15. Zdá se, že je vše jasné, ale chvíle nesoustředění dostává soupeře do sedla a stahuje na 23:20. Českotřebovským dívkám, se z této situace daří dostat a koncovku vyhrávají 25:23. Do čtvrtého setu místo Köhlerové nastupuje  Voleská, kterou za stavu 15:13 střídám zpět.  Nevím, byl li právě tento krok rozhodující pro vítězství českotřebovských dívek, ale vítězíme 25:23, celkově 3:1, takže si poneseme za vítězství s HK z dnešního zápasu do další části soutěže 6. bodů. Hodnocení, první zápas lepší druhého. Zde bylo z herní stránky větší nasazení. Překvapila mě K. Bělková, která po zranění se pomalu dostává do fazóny a je schopná zahrát na smeči i bloku. Dobře si vedla Klimková, Šplíchalová, lepší a horší chvíle střídala Štefanová a další hráčky.

Pod vedením R. Hanzelky Sokol Č. Třebová reprezentovala: Šplíchalová, Štefanová, Klimková, Bělková, Pešková, Voleská, Hladílková a Kőhlerová.